Čeští kreativci, umělci a především automobiloví fanoušci ze společností Unique & Limited stojí za Unique Gallery, první automotive art galerií v Praze. Na ploše sedmdesáti metrů čtverečních vystavují jedinečná díla, která pomocí unikátní technologie zachycují nejnapínavější momenty automobilové historie. Působivé velkoformátové obrazy oživují dobové okamžiky závodů a vypraví tak příběhy automobilových ikon, jakými jsou například James Hunt či Eliška Junková.

Díla U&L vznikají pomocí speciální techniky, která kombinuje live action fotografii s CGI. Tvorba každého obrazu zabere pětičlennému týmu tři až pět měsíců. Samotnému tvůrčímu procesu předchází desítky hodin rešerší daného historického automobilového okamžiku. Poté tým U&L vyráží na pečlivě vybranou lokaci nafotit konkrétní místo. Součástí je komparz stylizovaný do dané doby. Následuje návrat do studia a stovky hodin postprodukce, kdy se vytváří detailní 360° model závodního automobilu. Pracuje se podle dobových fotografií a dalších dostupných historických záznamů do takových detailů, jako jsou škrábance v laku nebo promáčknutý plech. Nakonec se vše poskládá do výsledné podoby. Stejnou techniku například využívají i tvůrci hollywoodských filmů.

Unique & Limited tak vytváří jedinečné limitované edice, které jsou zpravidla na prodej pouze v pěti velkoformátových provedeních (220x94cm) a pětadvaceti středních (110x47cm) signovaných kopiích. Více o tom, jak obrazy vznikají, zde.

Zakladatel společnosti Unique & Limited Jan Rambousek dodává:

„Víme, že naše obrazy je potřeba pro plnohodnotný zážitek vidět naživo, proto každoročně absolvujeme řadu výstav po celém světě a jsem rád, že konečně můžeme podobný zážitek nabídnout i doma v Praze. V Unique Gallery jsou k vidění také making of videa, které odkrývají postup naší práce.“

Unique Gallery je zároveň také prvním místem v České republice, kde jsou vystaveny k prodeji luxusní modely aut od firmy Amalgam, která již přes pětadvacet let spolupracuje s předními světovými automobilkami. V současné době je v automotive art galerii k vidění průřez aktuální kolekcí včetně modelu Ferrari F1 z letošní sezóny, ale i historického závodního vozu Porsche 917 v měřítku 1:8. Britská světová jednička má ve svém portfoliu široký výběr současných automobilů ve více provedeních. V pražské galerii lze nově ocenit i propracovanost detailů u modelu v menším měřítku 1:18. Pro opravdové auto-moto nadšence se zde nabízí jedinečná možnost konfigurace modelu vozu na míru podle vlastního automobilu.

Unique Gallery naleznete na adrese Anglická 14 v Praze.