Minulý víkend jsme navštívili již pátý ročník Dětského prodejního festivalu mini. Akce se konala v industriálním prostoru Továrny v pražských Holešovicích, kde bylo rozmístěno přes padesát českých a slovenských značek. A co nás zaujalo z celého festivalu nejvíce?

C&F MINI TOP 3

WILD MOON

Nový e-shop s bohémskými lifestylovými kousky nejen do dětského pokoje nás zaujal na první dobrou svým netradičním sortimentem. Nejvíce nás baví, že “divoké” 🙂 produkty jsou multifunkční a eticky vyrobené. Například klasický turecký peshtemal lze používat pro dítě i rodiče jako ručník, deku či přehoz. Wild moon přináší na český trh minimalistické produkty z Bali, Turecka nebo Austrálie.

wild moon peshtemal

Věříme, že existuje více rodičů jako my, těch co se chtějí obklopit podobnými věcmi, těch, kteří chtějí konzumovat méně a smysluplně a když něco pořizují, chtějí to uplatnit více způsoby, nejen v dětském pokoji,“ vysvětlují Terez & Hakki, rodiče nejen e-shopu wild moon.

www.wildmoon.cz

C&F must have – wild moon slaměný batoh s koženými popruhy

 

BRAASI BABY

Batohy Braasi jsou za nás ideálním společníkem na cestách z města do lesa a zpátky. Tato sympatická česká značka, za kterou stojí dva mladí architekti, představila na festivalu novou dětskou kolekci. Malé minimalistické batohy jsou skvělou variantou k známé “lišce”, která aktuálně masově okupuje záda dětí u nás. Hlavní odlišností od dospěláckého provedení jsou veselejší barvy a vzorovaná podšívka, kterou navrhl ilustrátor Patrik Antzack (autor knihy Alfabeta).

Braasi Baby

„K vytvoření dětské kolekce nás vedlo narození našich dvou dětí (Anežka 21 měsíců, Jáchym 9 měsíců). Časem budou přeci potřebovat taky batoh, ne? 🙂 Při brouzdání baby e-shopy jsem však nemohla najít žádný obyčejný dětský batoh (nebyl vyroben v Číně a nebyl potištěný křiklavě barevnými Disney ilustracemi nebo jinými nevkusnými postavičkami). Proto vznikla baby kolekce, která vychází z naší dospělácké minimalistické řady. Tvar a design batůžků je jednoduchý, praktický, doplněný kapsičkami, háčky a madly, které mají dětem usnadnit manipulaci, či umožnit přípínání dalších kapsiček, hraček… Navíc moje dcera miluje vše, co mám já a chce to taky mít/ nosit. Může mít tak stejný batoh, jen o trochu menší, a být o trochu spokojenější.“ říká Eliška Slámová z Braasi.

www.braasi.com

V PLENKÁCH

Náš mini výběr spojuje minimalistické pojetí produktů a nejinak je tomu i v případě dalšího C&F tipu. Knížka V Plenkách je půvabnou záležitostí pro uchování vzpomínek z těhotenství až po první rok miminka.  Nenásilnou cestou vás vede nejdůležitějšími momenty tohoto intenzivního období, dá se lehce vyplňovat, ale zároveň nechává dostatečný prostor na dokumentaci vašich unikátních zážitků včetně fotografií. A představte si, jaké to bude až ji vašemu dítěti dáte v jeho dospělosti? 🙂

Knížka V Plenkách

Autorkou knížky je česká šperkařka Lenka Kerlická, která V Plenkách vytvořila, protože ji nebavilo nic, co je dostupné na našem i zahraničním trhu. „Obecně mi v knihách vadily ilustrace, fotky cizích dětí, celkové zpracování i estetika. Chtěla jsem čistou knihu s prostorem pro vlastní kreativitu, fotky a text. Tak jsem si řekla, že si knihu pro sebe vyrobím. Když jsem se do toho dala a mluvila o tom se svými kamarádkami, říkaly, že ji nutně chtějí i pro sebe a to mě přivedlo na myšlenku knihu vydat.“ dodává Lenka Kerlická, česká šperkařka stojící také za značkou 27JEWELRY.

www.v-plenkach.cz