Designové kempy v bezprostředním kontaktu s přírodou

Kempování bez kompromisů. Styl bydlení propojující dva na první pohled protichůdné světy – divokost přírody a komfort moderního života. Jedinečné místo, nezapomenutelný zážitek. Tak by se dal krátce popsat glamping, tedy způsob táboření, který dokáže uspokojit jak dobrodružnou duši cestovatele a milovníka přírody, tak i turistu toužícího po komfortu.

Pokud se právě s partnerem/partnerkou, kamarády či rodinou dohadujete o způsobu, kde a jak strávit volné chvíle, možná pro vás máme originální řešení. Nebo minimálně inspiraci na to, že jde uspokojit touhu po objevování a poznávání přírody, aniž byste se museli vzdávat svých životních standardů a pohodlí.

To nejlepší z kempování

Název glamping je odvozen od dvojice slov glamour a camping a nutno říct, že forma skutečně odpovídá danému pojmenování. Možná vás láká kempování, resp. benefity, které přináší. Volnost a svoboda, čerstvý vzduch, kouzlo táboráku, zpěv ptáků, pozorování okolní přírody, zkrátka možnost na chvíli vypnout od každodenního (nejen městského) chaosu. Pak si ale uvědomíte, jak moc by vám komfortní způsob života vlastně chyběl. Vzpomenete si na dětské tábory, kde vám pršelo do stanu, vybavení chatky vás děsilo a o hygienu jste se pro jistotu radši nestarali vůbec… Ve finále raději jako vloni bookujete pokoj v nejméně pětihvězdičkovém hotelu někde v atraktivní turistické destinaci, ať máte klid. Poznáváte se? Gratulujeme, jste ideálním kandidátem pro glamping. Získáte to nejlepší z kempování a zároveň neztratíte „to svoje pohodlí“.

Obnovená tradice

Možná si říkáte, že to ten moderní člověk zase pěkně vymyslel. Budete překvapeni. Ačkoliv se slovo glamping poprvé objevilo až v roce 2006 (v Oxford English Dictionary je od 2016), historie luxusního kempování sahá hlouběji do 16. století. Jednak např. ke skotskému vévodovi, který připravoval honosné stany pro návštěvu krále Jakuba V., nebo také do Osmanské říše, kde se stavěla luxusní stanová městečka jako mobilní palác pro sultána. Opravdovou divočinu jste pak mohli zažít na safari v Africe, kde se tento styl začal rozvíjet ve 20. století. Dnes jím žije hodně Amerika – Colorado, Kalifornie, Texas, New York, oblast Velkých jezer či východní pobřeží.

C&F TIP na glamping v ČR

Ano, také Čechy nabízí podobný nevšední zážitek. V případě glampingu jde většinou o vybavené stany, jurty, karavany, chatky, přívěsy či teepee a stromové domky. A právě poslední dvě zmiňované můžete najít i u nás. Přijměte prosím pozvání do Stromhouse, chatky v korunách stromů, a přilehlému TeePee, umístěných v malebném Posázaví v osadě Pyskočely.

Ubytování v korunách stromů je absolutním návratem k přírodě. Přijeďte k nám relaxovat a nabrat životní energii a zažít nevšední romantiku v korunách stromů! Vychutnejte si večer nad hlavami pasoucích se srnek a za tajuplného houkání soví rodinky. Kromě současného stromového domu chystáme pro návštěvníky další novinku – ubytování v luxusním TeePee s cedrovou saunou a vířivkou, se sluneční i vyhlídkovou terasou a grilem,“ láká Lenka Hrnčiřík Hejduková, majitelka Stromhouse.

Chatka v korunách stromů

Jde o jedinečný koncept ubytování, které zůstává v souladu s přírodou, ale zároveň vás mile překvapí svým vybavením. Čeká tu na vás mohutná dřevěná postel, doplňky, vařič i čisté sociální zařízení. Veškerý provoz je ekologický, aby se co nejvíce minimalizovaly škody na životním prostředí. K tomu prostorná terasa a dole samozřejmě nechybí ani klasické táborové ohniště. K dokonalému prožitku přispěje i nabídka kvalitních surovin od místních farmářů či minibar s vynikajícími víny z francouzských rodinných vinic v čele.

TeePee

Teepee pojme až 5 osob, a co se týče vybavení, nemá Stromhouse co závidět. Najdete v něm sprchový kout, toaletu, lednici naplněnou vybranými vínky a dobrotami ze zdejší produkce, peletová kamna s plně automatickým komfortním provozem a ručně vyrobený nábytek ze surového dřeva. A k tomu relaxační wellness zóna, kterou můžete využít pro odpočinek, slunění, čtení, rozjímání či sklenku něčeho dobrého.

„Vířivku i saunu jsme nechali zhotovit z cedrového dřeva, které bylo již ve starověku velmi ceněno, obsahuje pryskyřici, která mu propůjčuje charakteristickou, nádhernou vůni. Cedrové dřevo má navíc antibakteriální, protizánětlivé účinky a dokáže zklidnit a uvolnit celý nervový systém a značně posílit imunitu. Vodu čerpáme ze starého vrtu z téměř 120 m hloubky, která spojením s cedrovým dřevem vytvořila medově zbarvenou, voňavou lázeň. Teplotu lázně si regulujete topením ve speciálních kamnech, stejně tak si sami dřevem roztopíte saunu a následně se zchladíte pod venkovní sprchou,“ přibližuje Lenka Hrnčiřík Hejduková.

Pro vytoužený odpočinek a regeneraci mysli i těla je samozřejmě možné využít i procházek po lese a k okolním památkám, můžete si dát do těla na blízkém tenisovém kurtu či vyrazit na cyklovýlet do vzdálenějších končin. Jde o to se na chvíli zastavit, vnímat všechnu tu přírodní krásu, věnovat se naplno svým blízkým a možná nastartovat nový, trochu pomalejší způsob života. To je totiž to nejcennější, co pro sebe můžete udělat ve světě, který snad den co den spíše zrychluje.

Teepee
Total
3
Shares