V dobách našich prababiček, praprababiček a dál zkrátka věřili v sílu přírody a nemuseli svět dělit na bio a ten ostatní. To až pozdější generace přišly na trh s konvenční kosmetikou plnou chemikálií a syntetických přísad ve snaze si život usnadnit, zrychlit a hlavně zlevnit. Musely uběhnout desítky let, abychom si uvědomili, jak vlastně sami sobě škodíme a že se zase velmi rádi vrátíme k čistým produktům vyráběným v souladu s přírodou. Ví o tom své projekt biOrganica.

Kůže je největší lidský orgán a je nutné o ní pečovat stejně důkladně jako o zbytek těla. Základním krokem je používat přírodní kosmetické přípravky, které jsou natolik silné, že nepotřebují další zbytečné umělé složky. Obáváte se těžkého souboje s komerční kosmetikou, která nás momentálně všude obklopuje? Nemusíte! Existuje projekt biOrganica, který bojuje za všechny přírodomily a vyhledává po celém světě čistě přírodní značky, jež vás nadchnou nejen obsahem, ale především svou účinností. Na vás už je jenom vybrat si ten pravý kousek pro vás.

Boří mýty, že syntetická kosmetika funguje lépe než přírodní

„Projekt BiOrganica jde svojí cestou mimo hlavní trend kosmetického businessu postaveného na syntetické výrobě a masivních reklamách. Naše značky procházejí nákladnou ruční výrobou z nejkvalitnějších přírodních ingrediencí.“

Projekt vznikl v roce 2010 z popudu pořídit čisté a zdravé produkty pro péči o vlastní děti. Najít ale na českém trhu značky, které by vyhovovaly složením i funkčností, nebylo jednoduché. Vše odstartovalo setkání se 100% bio kosmetikou Inlight z Velké Británie. Hojivé účinky, rozzářená pleť a celková pozitivní zkušenost pak podnítily dovézt tuto značku k nám do ČR. A nezůstalo jen u ní. Dnes můžete v nabídce biOrganica najít další výjimečné značky – dekorativní kosmetiku ZUII vyráběnou z květin, 100% přírodní opalovací krémy Butterbean Organics, voňavou biokesmetiku Naturalis Better z aloe vera, hygienické potřeby z biobavlny Organyc či 100% bio čajové směsi Teatox.

Syntetika problém zamaskuje, příroda vyřeší

Všechno, co si nanesete na kůži, se vstřebává a dostává do těla. Teď si představte, kolik toho během celého dne použijete (od čistících přípravků, přes dekorativní kosmetiku, vlasovou a tělovou kosmetiku, až po voňavky a deodoranty). Pravidelným užíváním neekologických produktů pak organismus vystavujete působení parabenů, ftalátů a seznamu dalších škodlivých látek. Pak se divíte, že se vám ekzém neléčí, akné se vám zhoršuje, ke svěží pleti máte kilometry daleko a objevují se další zdravotní, nejen kožní problémy?

Produkty obsahující čistě přírodní ingredience jsou naopak plné živin, které o pokožku pečují zvenku i zevnitř. Skutečně ji vyživují a pomáhají problém řešit, ne ho jen dočasně na povrchu maskovat. Navíc podíváme-li se na jejich výrobu, máme tu další plusový bod. Neznečišťují ovzduší, půdu a vodu. Myslíte, že životní prostředí ve výsledku neovlivňuje opět naše zdraví? A kruh se uzavřel.

Galerie prvotřídních produktů

Nahlédněte sami do světa biOrganica. Už nebudete chtít jinam. Všechny nabízené produkty musí splňovat nastavené parametry. Mají tedy nejvyšší podíl BIO složení, ideálně 100% v certifikované biokvalitě. Pyšní se výjimečnou účinností, produkty ani jejich složky nejsou testovány na zvířatech a neobsahují žádné rizikové látky jako parabeny, silikony, těžké kovy, ropné produkty atd.

„Z desítek testovaných značek splní všechny podmínky naprosté minimum. Tyto mimořádné bio poklady zpravidla vyrábí ručně úžasné rodinné podniky s obrovskou láskou šetrně k člověku i naší planetě. Řada produktů je vhodná pro vegany.“

C&F TOP 4 biOrganica

Inlight Bio sada Cleansing Ritual – praktický set s bio čisticím balzámem k hloubkovému čistění pleti a odstranění make-upu a bio květovým tonikem bez alkoholu pro tonizaci pleti

ZUII Bio květinový set v taštičce – kombinace produktů pro každodenní líčení

Butterbean Original krém na opalování SPF30 – opalovací krém ideální na tváře a ramena

Naturalis Vlasový šampon – k hloubkovému čistění vlasů, navrací přirozenou vitalitu, lesk a sílu