Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Jíťa & Tim

„Jsem časový optimista, a tak kromě práce skoro všude chodím pozdě alespoň o pár minut,“ říká JITKA NOVÁČKOVÁ, modelka, tvůrkyně videí & moderátorka.

„I think I’ve become a little bit kinder to myself after becoming a parent. I used to beat myself up for small mistakes previously but I’m better at letting these things go today than I was before,“ říká TIM SPARV, bývalý profesionální fotbalista & asistent trenéra sparťanské rezervy.

Když jste jeden druhého poprvé uviděli, co jste si pomysleli?

Jíťa: Nejdřív jsem slyšela jeho hlas a ten mi tedy úplně učaroval.

Tim: I felt immediately that she was an interesting woman. I had another date planned a few days later but I cancelled that one because I wanted to go all-in with Jitka and see where it would take us.

Oblíbené partnerské pravidlo?

J: Hmmm. Vím, že jsou takové ty – nechodit spát rozhádaní a podobně, ale to my moc nepraktikujeme. Ale obecně na sebe nezvyšujeme hlas a věci si vyříkáváme.

T: Happy wife – happy life. It’s funny how such a childish and old-school motto can be so true sometimes.

3 věci, které vám dělají pravidelně radost?

J: Každý má jiné! Já: blízkost, přátele, aktivity.

T: Coffee, reading, and working with people who shares the same appetite for learning and growth.

zdroj: IG @jitkanovackova

Jaké nové kvality jste v sobě objevili jako rodiče?

J: Možná trpělivost. A to, že jsem velmi otevřený rodič. Nechávám ji dělat spoustu věcí a pak mám nějaké hranice, které nejsou moc svazující.

T: I think I’ve become a little bit kinder to myself after becoming a parent. I used to beat myself up for small mistakes previously but I’m better at letting these things go today than I was before.

Kde je vaše Achillova pata, o které víte a snažíte se na ní pracovat?

J: Moje organizace času. Jsem časový optimista, a tak kromě práce skoro všude chodím pozdě alespoň o pár minut.

T: I’m not at my best in an unorganised environment, either at home or at work. I’m working on becoming more resilient when things are a little bit messy around me.

Aktivita, při které si nejvíc odpočinete?

J: Teď po narození Ley je to rozhodně a jedině spánek.

T: Sauna and swimming in a frozen sea or lake. If you add a Lonkero, which is a famous finnish drink, then I’m in heaven.

zdroj: IG @timsparv

Co je pro vás zvukově zábavné slovo z mateřského jazyka toho druhého?

J: To je skvělá otázka! Mě baví finský pozdrav: „Moika“.

T: Well it’s not funny but the ‘Ř‘ is definitely tricky for a foreigner. Samozřejmě. Příklad. Říct. And the list goes on… But I love languages and living abroad is great opportunity to learn a new one.

Žili jste společně na vícero místech po Evropě. Je něco, co vám z bydlení udělá obratem domov?

J: Pro mě jsou to kytky! Ale většinou si člověk říká – nevíme, jestli tu budeme půl roku nebo dva roky, nemá smysl nic kupovat. Takže většinou ostrouhám.

T: Having good neighbours have always helped me settle in. It’s more the local human connections than the materialistic things you have at home.

Nejtěžší věc na zařizování vlastního bydlení?

J: Nejtěžší jsou asi ty rozhodování malých věcí, co by vás dřív nenapadly. Od barviček, po materiály, počet a lokaci zásuvek a vypínačů. Poliček a prostě všeho. Budeme mít i nábytek na míru a tak je to o milimetrech.

T: The most challenging part is probably compromising with your partner. We had different ideas from the start but eventually she won. Samozřejmě.

zdroj: archiv Jíti

Jíťo, kdybys mohla vyřešit jeden celosvětový problém v rámci oblasti ekologie, udržitelnosti, co by sis vybrala a proč?

Globální oteplování je ohromný problém, který spustí vlnu dalších extrémů, která nás pravděpodobně čekají a teď jen musíme, co nejdříve jednat, ať je dokážeme zpomalit a některé zastavit. Ať už to bude migrace kvůli nepříznivým podnebným podmínkám, záplavy, vymírání živočichů… Chtěla bych, aby se změny děly systémově, byly dobře předem vysvětleny a občané pak neměli pocit, že je někdo omezuje a nevědí proč. A aby lidé sami rádi dělali změny i u sebe a měli z toho dobrý pocit.

Time, je něco, na co si stále zvykáš v rámci soužití s Čechy, české mentality?

Yes, definitely. Every culture has its own peculiarities. As a foreigner you need to be able to adapt, but at the same time you need to stay true to your own values. But it’s been a great experience working at Sparta Praha and I look forward to continue to improve as a football coach and as a person.

zdroj: IG @timsparv

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

J: Záleží na času a médiu, ve kterém by byla otázka položená. A protože třeba teď trochu nestíhám, tak ideálně něco jednoduchého. Něco nad čím nebudu muset přemýšlet. Třeba, co teď nejčastěji poslouchám za hudbu?

T: What is an important attribute if you want to make it as a professional footballer?

A teď si na tu otázku odpovězte 😊

J: Je to song Scatman, protože ho miluju a hlavně dcera na něj trsá k neunavení.

T: There are many. But one big one is that you need to be coachable. You need to be constantly looking for feedback and constructive criticism. You also need a growth mindset so that when you experience a setback you will deal with it in a healthy way. You need to see mistakes or failures as an opportunity for learning.

zdroj: IG @timsparv

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

J: Olga a Jakub Plojharovi.

T: Barack and Michelle Obama. Make it happen!!!

Děkujeme Jitu & Timovi za rozhovor!

zdroj: Jíti archiv

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky