Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Snová rekonstrukce v Bubenči od ateliéru Důmysl

Zadáním mladé rodiny byla rekonstrukce pražského bubenečského třípokojového bytu o rozloze 90 m². Hlavním cílem bylo vytvoření plnohodnotného prostoru s velkou kuchyní propojenou s obývacím pokojem, ložnicí a dětským pokojem.

Výzvou pro osloveného architekta Martina Zimu bylo nalézt řešení pro splnění tohoto úkolu při skutečnosti, že poměrně velký byt, který se nachází v nárožním činžovním domě z roku 1929, má k dispozici jen tři okna, a to pouze na jedné obvodové stěně.

Návrhem bylo přesunout hlavní chodbu bytu do středu dispozice, aby dokázala obsluhovat více nových místností kolem ní.

foto: Zuzana Veselá


V bytě se pro dosažení otevření dispozice hodně bouralo a byla postavena pouze jedna nová stěna mezi ložnicí a novou prostornou koupelnou s vanou a sprchovým koutem. Zbytek místností je oddělen vestavěným nábytkem z dílny truhlářské firmy Vestavstyl, která na míru vyráběla všechny prvky interiéru jako je například kuchyně s ostrůvkem a jídelním stolem, průchozí knihovna, prosklené kovové dveře do ložnice nebo otevřený průchozí portál mezi vstupní halou a kuchyní. Byly zbudovány nové stropy, podlaha s parketami, rozvody topení a další potřebné instalace.

foto: Zuzana Veselá

Vkus a odvážnost klientů se projevily už při vytváření konceptu bytu a volbě barevné palety, ve které jsou kombinace povrchů lakovaného nábytku s odstíny indigo, světle modré, světle šedé, mořeného dřeva a zlatých úchytek.

Z výběru osvětlení stojí za zmínku lustry z kolekce Neverending Glory vytvořené pro českou značku Lasvit dle návrhu dvojice Plecháč & Wielgus.Klienti si po dokončení rekonstrukce vybavili byt vlastní bohatou sbírkou obrazů.


„Už při vytváření nové dispozice, která znamenala pro uspořádání místností velkou změnu, se projevil cit a odvaha klientů. Vznikl tak neotřelý interiér, který je podpořen výběrem bohaté a odvážné palety barev,“ říká Ing. arch. Martin Zima z ateliéru Důmysl.

foto: Zuzana Veselá

O ateliéru Důmysl:

Pražský ateliér, za kterým stojí Ing. arch. Martin Zima, se zaměřuje především na návrhy interiérů a jejich kompletní realizace. 

IG: @atelier_dumysl

foto: Zuzana Veselá

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky