27ASCENT – šperkařka Lenka Kerlická představuje novou značku well-being produktů

Šperkařka Lenka Kerlická stojící za 27JEWELRY představuje novou značku s názvem 27ASCENT. Tentokrát nejde o šperky, ale o well-being produkty. 27ASCENT uvádí první kolekci originálních v Česku navržených i vyrobených aromalamp AITHÉR. Lenka se pro tuto novinku spojila s talentovanými českými umělci.

foto: everbay.co

Vznik kolekce AITHÉR

Vizi Lenky Kerlické se podařilo zhmotnit designérce Elišce Monsportové, která ze zadaných moodboardů vytvořila návrh a zároveň se po té postarala o precizní technické zpracování.

Samotný tvar aromalampy vychází z nálad. AITHÉR si hraje s texturami a stopami, které jakoby zanechal jemný vánek, linoucí se vůně vzduchem, rozbouřené moře, sypký písek, nebo družné hlasy u společné večeře. Vznikl tak objekt, který v sobě spojuje všechny tyto pocity a nálady.

Na každou aromalampu se zvlášť vyrábí speciální forma, takže je každý jednotlivý kus opravdovým unikátem. V novoborské sklárně se po té při foukání musí rozbít. Jen tímto časově náročným způsobem může vzniknout signifikantně organický reliéf skla. Každá lampa má jedinečný tvar i svoji barvu, která vznikla ručním foukáním (více detailů o výrobě zde).

foto: everbay.co

AITHÉR je pro mě spojení síly ohně, jemnosti vůně, křehkosti skla a kujnosti kovu. Všechny čtyři “materiály” jsou v mém životě hodně důležité. Obdiv ke sklu, které jsem začala zpracovávat v ohni mě přivedl k práci se šperkem, a tak se kov stal velmi zásadním materiálem v mém životě. Vůně je pro mě zdrojem pohody, inspirace a pomáhá mi balancovat energii v průběhu dne. Osobně používám naturální esence, vykuřovadla a různé mixy přírodních vůní vyrobených na míru. Nenacházela jsem však esteticky krásnou lampu, která by pocit z vůně posunula na ještě hlubší prožitek a byla zároveň designovým doplňkem domácnosti. Proto jsem za pomoci šikovného týmu českých umělců vytvořila AITHÉR,“ vysvětluje Lenka Kerlická.

27ASCENT kolekce AITHÉR je k vidění a zakoupení v butiku 27JEWELRY (Újezd 19, Praha 1).

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Hledali jsme štěstí a našli sebe."
John Lennon

Top 5

Reklama

Nejnovější příspěvky