Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Bára & Dan

„Každý den mě fascinuje jeho neuvěřitelný smysl pro detail za každé příležitosti, a to, že vidí a slyší až za roh,“ říká BÁRA PAŠKOVÁ, CEO kadeřnického salonu The Trim.

„Nejlepší věc na tom být táta je cítit tu čistou a upřímnou lásku a pohled na svět. Ať už se loučíme, vítáme, nebo si hrajeme… tu radost v očích. Z člověka, který je mix nás obou,“ říká DAN PAŠEK, vlasový stylista a majitel kadeřnického salonu The Trim.

Jak probíhaly vaše první rande? 

Bára: Naše rande probíhaly většinou tak, že jsem Dana vyzvedla v 9 večer v práci a pak jsme šli na večeři, anebo jsme spolu chodili do posilovny. První rande, ale začalo vtipně, a to tak, že Dan omylem pozval na rande místo mě moji mamču.

Dan:  Na naše první rande si vzpomínám, jako by to bylo včera. A přitom je to už asi přes 7 let. Měl jsem spoustu práce, tvořil jsem si kariéru, všeobecně jsem byl velice rozlítaný. Nešel jsem úplně daleko. A svou osudovou lásku života jsem našel mezi svými klienty. Šel jsem na to chytřejší cestou, nejdříve jsem se skamarádil s maminkou, která byla velice sympatická a vtipná dáma. Takže jsem věděl, že to tam je všechno v pořádku. Začal jsem vlastně randit se svou klientkou, u které jsem viděl na první pohled, že by to mohlo fungovat, a že to tam je. Naše první rande si pamatuji, že probíhaly v restauracích. A protože jsme oba dva v té době byli aktivní v pohybu a starali jsme se o sebe, protože jsme ještě měli čas… :D, tak jsme to řešili stylem, že jsme spolu chodili do fitka a potom jsme přiostřili. Já jsem si musel nejdříve uklidit v kurníku, jakmile jsem měl čistou půdu, tak jsme do toho šlápli naplno. Barunka mi pomáhala s vařením, protože jsem nestíhal a moc to neumím ovládat.  Jedu to spíš přes tu kreativitu a práci na salonu, takže jsem si ji vlastně nastěhoval a jako svoji kuchařku, kterou jsem si hýčkal a ona mě samozřejmě. Potom jsem z ní udělal moji řidičku a potom si pamatuji si, že mě učila řídit, než jsem nastoupil do autoškoly, takže jsem měl perfektní trénink už předem. A tak nějak jsme randíčkovali a měl jsem jí rád víc a víc….

zdroj: IG @daniel_pasek

Jak probíhají vaše rande nyní?

B: Myslíte ty tři, co jsme za rok a půl, co máme dceru, měli? 🙂 No, určitě jsou vzácná a většinou jsme rádi sami a někde, kde není moc hluk, takže pěkná večeře nebo wellness.

D: Naše rande jsou poslední dobou velice vzácná. Protože na sebe máme čím dál tím méně času. Pracujeme na velkém salonu, stále něco vymýšlíme a toho času je opravdu málo. Ale snažíme se, i když to je velice těžké, si najít čas sami na sebe. Naše dcera si zvykla být více u babičky a my máme konečně prostor mít svůj čas a být tu jeden pro druhého. 

Co vás na tom druhém fascinuje na každodenní bázi?

B: Na každodenní bázi určitě jeho neuvěřitelný smysl pro detail za každé příležitosti, a to, že vidí a slyší až za roh. 🙂

D: To neskutečné zapálení všechno zvládnout a skvěle se postarat o naši dceru a domácnost. Má můj obrovský respekt, jak vše zvládá. Někdy mi přijde, že udělá věci za 3 lidi.

V čem vnímáte v životě největší změnu po narození vaší dcery?

B: Za mě v tom, že nejsme spolu 24/7 jako dříve, když jsme spolu 3 roky pracovali a v tom, že, i když jsme spolu, tak se plně nesoustředíme jeden na druhého. Je ale zase krásné vidět Dana v roli otce a to, že se snaží změnit svůj nabitý kalendář, aby byl víc s Tarou.

D: Že už nejsme pouze dva, ale jsme tři. Že nemáme už tolik “sobeckého” prostoru jeden na druhého a veškerý svůj čas na své aktivity. Ať už jde o práci, nebo zábavu. Neexistuje věta „Udělám to pak.“ Dítě tu je a jede tu jízdu s námi a my se o něj musíme postarat. 

zdroj: IG @daniel_pasek

Nejlepší věc na tom být máma a táta?

B: Láska, kterou vám dítě vrací.

D: Cítit tu čistou a upřímnou lásku a pohled na svět. Ať už se loučíme, vítáme, nebo si hrajeme… tu radost v očích. Z člověka, který je mix nás obou. 

Baví vás více obdarovávat, nebo být obdarováván?

B: Rozhodně obdarovávat, miluju dávat a vymýšlet dárky a vůbec je neumím přijímat. Když mi Dan jednou koupil hodně drahý dárek, tak dostal strašně vynadáno, až mi pak bylo líto, že jsem zkazila radost jemu i sobě. 🙂

D: Upřímně? Já to mám bohužel asi opačně. Kvůli nedostatku volných myšlenek o věcech, kterými bych udělal někomu radost. Rád dostávám. Miluju to překvapení a moji ženu to moc baví mi dělat překvapení. Ale když mám na to prostor se zamyslet a vymyslet taky něco velice originálního, tak mě to naplňuje.

U jaké aktivity si dokážete mentálně odpočinout?

B: Běh, malování, sledování filmů.

D: Při cestování, u hudby a určitě sport, ten mě nejvíce “vypne” a řekl bych asi jízda na motorce. Tam jsem jen já, a to, co se děje kolem. 

Jaká je vaše nejoblíbenější „niche“ aplikace v telefonu?

B: Já jsem takový velmi old school uživatel telefonu, absolutně nevyužívám všechny jeho funkce. Aplikace používám jen ty nejběžnější jako je IG, Rohlík atd., takže žádná výjimečná aplikace.

D: Momentálně asi CapCut. Baví mě stříhat videa a právě tahle aplikace mi teď dost usnadnila práci. 

Co podle vás dělá dobrého kadeřníka skvělým?

B: Talent. A také láska ke své profesi, jelikož je to hodně náročná profese, která člověka může rychle rozžvýkat a vyplivnout.

D: Když je společenský, pozitivní, dokáže klienta bez energie hodit do “moodu”, že odejde s úsměvem na tváři. I přesto, že ho to stálo hodně energie. Dokáže se napojit na daného klienta tak, že mu vytvoří skvělé vlasy. A nejvíc v tom, že nečeká na klienta, až on mu řekne, jak to chce, ale ten kadeřník mu poví, jak ho chce ostříhat a řekne mu: „Tohle bude nejlepší!“ To byla moje cesta. Mám neskutečně inspirací, ze kterých čerpám. 

Co je nešvar „českých“ vlasů?

B: To, že se o ně nedokážeme správně starat a upravovat.

D: Asi ušetřit. I když se to už zlepšilo! Šel bych raději jednou, pořádně k profíkovi, co to umí a ví, co dělá, než 3x ke kamarádce, co to dělá jednou týdně.

zdroj: IG @bara_pasek

Častá hláška vašich klientů?

B: Po porodu myslím Dan často slýchal „Kde máš Barunku?“ 🙂

D: „To je zase nějaká “designovka”.“ 😀

Koho vlasy byste si chtěli vzít do parády?

B: Teď konkrétně manželovi. 🙂

D: Chris Hemsworth.

Baru, kdybys měla den jen pro sebe, jak by vypadal?

Šla bych na snídani, sama, abych si jí vychutnala. Pak bych si nechala u nás v salonu udělat spáčko pro vlasy, pak bych šla na masáž a na víno s kamarádkou.

Dane, kde bereš motivaci se stále ve své profesi posouvat atd.? 

Nikdy nebudu umět vše ve svém oboru. V tom je to kouzlo, že se chci neustále posouvat a zlepšovat se. Chci být lepší, ladím detaily, techniky. Vymyslet nové věci, jít proti pravidlům. Ale hlavně si myslím, že za úspěšným mužem, stojí ještě úspěšnější žena. V našem případě to platí dvojnásob! 

zdroj: IG @daniel_pasek

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

B: Chybí Vám život bez sociálních sítí a chytrých telefonů?

D: Jestli chci mít v nejbližší době krásnou chalupu se zahrádkou, kde budeme všichni šťastní a budeme tam jezdit odpočívat. Jestli si koupím Porsche a budeme cestovat, užívat si život a být hlavně zdraví.  Protože nic víc už nebude. 

A teď si na tu otázku odpovězte 😊

B: Ano a mrzí mě, že ho moje dcera nezažije, jelikož mobily v ruce vnímá už i teď na ulici u kolemjdoucích.

D: Rozhodně ano! 

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

B: Radana a Vojta Kotkovi.

D: Radana a Vojta Kotkovi.

Děkuju Baru & Danovi za dvojrozhovor.

zdroj: IG @bara_pasek

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky