Hanka & Čestmír

„V poslední době jsem využila možnost přispět například skrz nadační fond Pink Bubble nebo sbírky Donio. Tyto položky dělají bankovní výpis krásnějším,“ HANA STRAKATÁ MAKOVCOVÁ, fotografka specializující se na hudební sféru, pracuje v marketingu Sony Music.

Spokojenost je v hlavě každého,“ ČESTMÍR STRAKATÝ, moderátor podcastu Prostor X, Press klubu Frekvence 1 a tvůrce vlastního podcastu s rozhovory s názvem Čestmír Strakatý podcast.

Vlastnost, gesto toho druhého, do kterého jste na první dobrou zamilovali?

Hanka: Zajímal se o to, co poslouchám a dokázal docenit můj vytříbený vkus, haha… Ale vážně, on je takový full package. Mimořádně inteligentní nerd s všeobecným přehledem, co nosí květiny klidně několikrát týdně, aniž by něco provedl. (Nikdy nic neprovedl.) Vnímá sebemenší blbosti, které občas mimo řeč utrousím a celkově je tak pozorný a hodný, že kdyby byli na světě všichni takoví… To si ale nikdo nezasloužíte.

Čestmír: Jako první se mi vybaví její úsměv, který je asi jedna z prvních věcí, které jsem viděl a zamiloval si. A protože je vtipná a směje se hodně a ráda, užívám si ho hodně. Její smysl pro humor, který máme velmi podobný, s tím souvisí.

zdroj: IG @hanamakov

Nejvíc bizár moment roku 2022, který jste zažili společně?

H: Bizár ani ne, spíš mikrodrama na první a taky poslední dovolené v Bulharsku. Já si z té otravy jídlem pamatuju akorát podlahu koupelny a špatně zapíchnutou kapačku. Ale rozhodně to byl masakr, co by zhubnul i Halinu Pawlowskou. Doporučuje 10 z 10 dietologů. 

Č: Bizár se nám spíš vyhýbá, ale dovolená v Bulharsku, pro kterou jsme se trochu impulzivně rozhodli a kterou moje žena strávila částečně na podlaze koupelny, kapačce a v posteli, tam asi zapadá. Ale zase máme na co vzpomínat.

Za co jste naposledy jeden druhého pochválili?

H: Slovy mého otce: „Chválené děti se učí lépe.“ Tudíž ho chválím pořád… Že hezky papá, že se dostatečně napil, že se mu daří ve hře Diablo.  A samozřejmě za to, jak pěkně mu jde práce.

Č: Poslední dobou jí denně chválím, když se učí něco nového. Obecně neznám moc lidí, kteří by se tak rádi učili. Je to obdivuhodné.

Písnička, co byste byli rádi, kdyby vystihovala váš rok 2023?

H: Roller Coaster Tycoon Main Theme. Drama, zvraty, naděje, radost. Je v tom všechno.

Č: Boards of Canada – Beach at Redpoint nebo Lesle Gore – Sunshine, Lollipops and Rainbows. Jedno z toho.

zdroj: IG @cestmirstrakaty

Na co jste se chtěli vždycky zeptat jeden druhého, ale nikdy na to nedošlo? 

H: Přidáš si salát?

Č: Jaký je smysl života?

Čemu jste se smáli před deseti lety a dnes už vám to nepřijde vtipné?

H: Směju se často vlastním vtipům. Již po 5 minutách se však za sebe cítím trapně. Uvidíme, jak rychle to půjde po tomto rozhovoru.

Č: Před deseti lety jsem se hodně smál lidem, kteří nehráli jednu počítačovou hru (WoW) tak dobře, jako já. Zpětně se směju sám sobě.

Jaký film jste viděli společně více než 3x a pořád vás baví?

H: Už několikrát jsme zvládli dát maraton novinek ze Školy čar a kouzel v Bradavicích, nebo se vydat s Pytlíkem do Mordoru. A Čestmír samozřejmě touží, abych s ním co nejvíce koukala na Barryho Lyndona. Kubricka máme rádi oba, ale já ho mám radši třeba ve vesmíru s trochou ultranásilí.

Č: Samotáři.

Jak dlouho jste byli nejdéle offline a jak moc jste řešili?

H: Bývám offline pokaždé, když se soustředím na nějakou bohulibou činnost, která nezahrnuje mobil či počítač. Naposledy dnes v noci. Zdá se mi samozřejmě pouze o mém drahém manželovi. Na sociální sítě si v tu chvíli ani nevzpomenu.

Č: Nejsem offline. Nebyl jsem offline. Bohužel.

zdroj: IG @cestmirstrakaty

Vaše definice spokojeného člověka.

H: Když jsi zdravý a sousedi zrovna nerekonstruují.

Č: Člověk, který si je vědom toho, co má, je za to vděčný a umí s tím být šťastný. Spokojenost je v hlavě každého.

zdroj: IG @hanamakov

Co si myslíte, že je vážně dobrý projekt a málo lidí o tom ví?

H: Už jste slyšeli o podcastu Čestmíra Strakatého? Mimo tento skvělý počin bych chtěla vyzdvihnout fakt, že jakýkoliv projekt, který se snaží pomoct slabším či nemocným si zaslouží pozornost. Sama podporuji hlavně nemocné děti. V poslední době jsem využila možnost přispět například skrz nadační fond Pink Bubble nebo sbírky Donio. Tyto položky dělají bankovní výpis krásnějším. 

Č: Čestmír podcast na herohero.co/cestmir. 😉

Hanko, jaké tři sklady byly nejposlouchanější u vás doma za rok 2022? A na jakém umělci se zásadně neshodnete, že vás baví/nebaví.

Naštěstí máme výjimečně identický vkus. Vzhledem k tomu, že ustavičně hledáme hudbu novou, nehrajeme si těch skladeb zas tak moc dokola. Neustále nás provází track Automatic od Earth Boys, která hrála dokolečka při přípravách na naši svatbu. Díky mé práci jsme tento rok překvapivě poslouchali i Harryho Stylese a já si tak můžu připadat alespoň o dekádu mladší.

zdroj: IG @hanamakov

Čestmíre, díváš se ve volném čase (nepočítáme přípravy na rozhovory) na rozhovory? Pokud ano, kdo tě baví?

Ano, dívám, respektive spíš poslouchám. Nemůžu říct, že by mě někdo vysloveně bavil, spíš si od různých tvůrců beru různé věci. Mám rád Václava Moravce, ale i k němu mám výhrady. Kritičnost k sobě i ostatním je v tomhle moje nemoc.

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

H: Určitě na něco strašně hlubokého. Takže co je smyslem života?

Č: Je Tvoje žena opravdu tak úžasná, jak se může zdát?

A teď si na tu otázku odpovězte 🙂

H: „Být dobrým člověkem.“ Po chvíli bych si s tou odpovědí ale přišla patetická a oháněla se optimistickým nihilismem.

Č: Ještě víc.

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

H: David Bowie & Iman… hodně štěstí při exhumaci!

Č: Andrej Babiš a Monika Babišová.

!DĚKUJEME HANCE & ČESTMÍROVI ZA ROZHOVOR!

zdroj: IG @cestmirstrakaty

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Hledali jsme štěstí a našli sebe."
John Lennon

Top 5

Reklama

Nejnovější příspěvky