Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Alex & Honza

„Nebýt Honzy, nikdy bych se neodvážila jít do vlastního podnikání. Ale on mě vždy podržel, poradil a pomohl. A tak je tomu pokaždé, když začnu pochybovat o svém rozhodnutí nebo o podnikání jako takovém. Jsem občas hodně emotivní, nechám se unést okamžikem, emocemi. Honza je ten, kdo mi vždy ukáže, že ze všeho je cesta ven, že nic není konec světa,“ ALEX RAMBOUSKOVÁ.

„Alex mě naučila mluvit o pocitech. Nebát se jich. A říkat “Miluju tě”. A dcera rozhodně vstávat ráno :),“ JAN RAMBOUSEK.

Jak by vypadal den, který byste měli čistě jen a jen pro sebe?

Honza: Asi bych griloval něco na ohni na pláži opuštěného ostrova někde ve Střední Americe a nedělal vůbec nic.

Alex: Šla bych na hodinu jógy. Četla knihu. Pila kafe v kavárně s počítačem. Nespěchala. Vymýšlela nový projekty. Pozvala bych kamarádky na oběd. Asi cokoli, co bych tak ráda dělala více, ale bohužel na to nikdy není dost času. 

foto: Kateřina Vintrová

Jak vypadá váš ideálně trávený společný víkend? Les, nebo město?

H.: Les.

A.: Les. Nebo klidně i pole, louka, hory, cokoliv. Hlavně, co nejdál od města. 

zdroj: IG @janrambousek

Co jste se jeden od druhého naučili? A co vás naučila vaše dcera?

H.: Alex mě naučila mluvit o pocitech. Nebát se jich. A říkat “Miluju tě”. A dcera rozhodně vstávat ráno 🙂 

A.: Honza mě naučil přemýšlet nad věcmi z širší perspektivy. Miluju naše debaty na jakékoli téma. Dokáže vyhodnotit jakoukoli situaci z různých úhlů pohledu, aniž by do toho vkládal osobní názor nebo ego. Elen mě naučila prožívat okamžiky a dny tak, jak jsou. Radovat se z drobností. 

zdroj: IG @alexrambouskova

Čeho si jeden na druhém nejvíce vážíte?

H.: Já jsem racionální a introvertní. Alex je extrovert překypující energií. Je laskavá, empatická, starostlivá, ženská, citlivá na jakékoli změny v mé náladě nebo chování. Obdivuju ji za to, kolik energie dává do všeho, co dělá, jaký má tah na branku. A taky, jak se o nás hezky stará.

A.: Vážím si Honzy za nekonečno mnoho věcí! Zní to jako klišé, ale je tomu opravdu tak. Za to, jak je zodpovědný. Vždy dodrží slovo. Snaží se mi vždy pomoct a poradit, i když sám toho má nad hlavu. Je úžasný táta. A skvělý partner, manžel, muž.

foto: everbay.co

Co byste vzkázali vašemu dvacetiletému já?

H.: Nakoupit co nejvíc bitcoinů. 

A.: Asi klasické neboj se, všechno dopadne skvěle! 

Kdy jste si poprvé uvědomili, že váš projekt/byznys by mohl být úspěšný? A měli jste na začátku nějaké pochyby?

H.: Já jsem většině svých projektů v jejich začátku věřil. Proto jsem do nich šel. Málokdy se vrhám do něčeho úplně bezhlavě. Pokud mluvíme konkrétně o Automobilistu, asi první smlouvy se značkami jako je McLaren, Mercedes, F1 a další.

A.: Nebýt Honzy, nikdy bych se neodvážila jít do vlastního podnikání. Ale on mě vždy podržel, poradil a pomohl. A tak je tomu pokaždé, když začnu pochybovat o svém rozhodnutí nebo o podnikání jako takovém. Jsem občas hodně emotivní, nechám se unést okamžikem, emocemi. Honza je ten, kdo mi vždy ukáže, že ze všeho je cesta ven, že nic není konec světa.

zdroj: IG @iamautomobilist, Honza je zakladatel AUTOMOBILISTU

Jakou radu při zakládání vlastního byznysu jste považovali za zcela zásadní?

H.: Tu mi dal kdysi Tomáš Kopečný “Hlavně se z toho nepo.rat”. Podle mě se spousta lidí bojí do něčeho jít, něco udělat. Mají obavu z milionů coby kdyby. Až se pak jednou ohlédnou zpátky, zjistí že všechny ty obavy byly většinou zbytečné a budou se tomu smát. V nejhorším případě se to nepovede a vyzkouší něco jiného.

A.: Tu, co zmiňuje Honza 😀 😀 A teď mohu s jistotou potvrdit, že tomu tak opravdu je. Nebát se a zkoušet nové věci. Stagnace vás nikam neposune. 

Co vás naučil covid?

H.: Naštěstí nás se to byznysově nijak nedotklo spíše naopak. Z obecného hlediska je zajímavé, jak málo stačí k tomu, aby celý svět zkolaboval. A kolik věcí jsme brali jako samozřejmost a uvědomili si to, až když samozřejmostí být přestali. 

A.: Pokoře. Vděčnosti za to, co máme. Vděčnosti za zdraví. 

Alex, nejhodnotnější beauty rada, kterou si kdy dostala? A pokud by člověk měl mít jen tři kosmetické produkty, které by to podle tebe měly být?

Nejhodnotnější asi vychází spíš ze zkušeností. A ta je mít to srovnaný v sobě uvnitř. Souvisí to s pocitem sebehodnoty, bezpečí, laskavosti k sobě i světu, odpuštění. Pak krása září zevnitř a je to krása, která nikdy neuvadne. Produkty? Jen tři? Fuf…Cleanser, hydratační krém na obličej a SPF ochrana.

Alex je zakladatelka a majitelka Beloved, zdroj: IG @belovedshop.cz, kamenná prodejna Beloved v Praze, foto: Daniela Severová

Honzo, na čem teď aktuálně pracuješ a o čem sníš?

Chystáme se na novou sezónu F1, kde úzce spolupracujeme se sedmi z deseti týmů. A zároveň se nově kromě automotive světa začínáme věnovat i fotbalu, kde jsme aktuálně zahájili spolupráci s FC Barcelonou a dalšími velkými kluby.

Co vás dělá šťastnými?

H.: Elen, čas s rodinou a dobře vyzrálý steak. 

A.: Když mám na konci dne dobrý pocit, že ten den nebyl promarněný. Udělala jsem něco pro sebe, svou rodinu i okolí. 

zdroj: IG @alexrambouskova

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

H.: Přemýšlel jsi o tom už nikdy nedělat žádný rozhovor? 

A: Na neobvyklé zajímavosti z našeho vztahu s Honzou 🙂 

A teď si na tu otázku odpovězte

H.:  Ano.

A.: Slavíme stejné narozeniny ve stejný den. Potkali jsme se 28. září, když nám oběma bylo ten den 28 let. Na vlastní svatbě jsem si zlomila při tanci nohu. A taky jsem tam otěhotněla. A i po 6 letech vztahu se dokážeme smát divným věcem a vtipům, které rozesmějí opravdu jenom nás dva.

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na City & Folks? 

H.: Lenka a Petr z Kartotéky.

A.: Anička Hamerská a Pavel Kacerle.

DĚKUJEME za rozhovor!

foto everbay.co

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky