Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Angeé & Vašek

„Já na všem a ve všech vidím jen pozitivní věci. Takže mě baví ten pokrok, ve kterém žijeme,“ říká ANGEÉ ROUČKOVÁ, choreografka, tanečnice & režisérka live eventů.

„Řekl bych, že bychom si dost rozuměli v romštině. Ten jazyk a kultura nás baví, naprosto bez nadsázky,“ říká VÁCLAV ROUČEK, grafický designér, zpěvák & moderátor podcastu Pochlap se na Radiu Wave.

Co děláte, abyste se cítili dobře?

Angeé: Cvičím jógu, tancuju, občas si užívám naše “rodiče na útěku” a snažím se trávit kvalitní čas s rodinou a přáteli. A poslední rok mě baví téma biohackingu a vše s tím spojené.

Vašek: Mlčím a nechám sám sebe “být”. Když to nepomáhá, tak se hýbu a tvořím.

zdroj: IG @angeeroucek

Kdy jste naposledy byli ve flow? A co vám pomáhá se do ní dostat?

A: Když tancuju, jsem ve flow.  Jinak mi pomáhá klid a čas sama se sebou.

V: Když jsem dodělával v Brně nové VR/NOBODY album s Kubou Nobodylistenem. V recording místnosti při nahrávání zpěvů se umím dostat hodně do zóny.

Pro co jste se rychle nadchli, ale zároveň to nadšení rychle opadlo?

A: Já jako ohnivý znamení ještě k tomu s ADHD mám tohle opravdu často. Dokážu se nadchnout pro cokoliv ve vteřině a miluju zkoušet pořád nové věci. Ale ne u všeho zůstanu. Naposledy to byla keramika (kterou jsem ani nestihla začít dělat:), ale třeba jednou…

V: Pro peníze, auta a drahé nepotřebné věci, to mám od 30 let střídavě jako den a noc.

zdroj: IG @vaclavroucek

Je něco, na čem si zakládáte? A na čem si myslíte, že si zakládá váš protějšek?

A: Snažím se na ničem moc nelpět, protože náš život je konstantní změna. Ale co se snažím dodržovat, je co nejvíc stráveného času dohromady jako rodina, minimum práce přes víkend, což se mi moc nedaří. A pracovně dělat jen ty projekty, které mě baví nebo mi přináší nové zkušenosti. Vašek si podle mě zakládá na klidu, pohodě a čestnosti.

V: Já asi nějaký klid, vyrovnanost a všeobecné vědomí toho, že jsme tady všichni společně, tak by bylo fajn si to užít. Angeé si zakládá na svižnosti, ctižádosti a pracovitosti.

zdroj: IG @angeeroucek

Jaký byl první vyřčený kompliment jeden druhému?

A: První byl něco ve smyslu, že byl při té show skvělej. Režírovala jsem ho totiž v rámci Fashion Weeku, kde vystupovali s VR/Nobody a tam jsme se poprvé poznali.

V: První byly podle mě něco na její pracovní skills v rámci režírování eventu, nebo choreografie…nebo ten černý rolák, co měla na sobě, když to mezi námi poprvý zajiskřilo.

Co jste objevili díky tomu druhému a nevěděli jste, že je to tak super…

A: Klid, ticho, stabilitu a občas tolik věci neřešit a nechat je jen tak plynout. 

V: Že sám sebe můžu ocenit a také víc projevovat emoce, do té doby jsem víc věci držel v sobě.

V jakém jazyce byste spolu chtěli komunikovat, kdyby to nebyla čeština a proč?

A: Určitě italsky nebo romsky, prostě něco živočišného, temperamentního.

V: Kromě angličtiny a u Angeé oblíbené, ale už jednou ozkoušené italštiny bych řekl, že bychom si dost rozuměli v romštině. Ten jazyk a kultura nás baví, naprosto bez nadsázky.

zdroj: IG @angeeroucek

Nejkrásnější moment při stavbě nového domu a po nastěhování?

A: Vzpomínám si na pocit, kdy jsme poprvé přijeli na pozemek, kde už stála hrubá stavba, zatím jen přízemí, a my jsme mohli poprvé navnímat, jaký ten prostor bude. První dny po nastěhování, kdy jsme vybalovali krabice a všichni 3 se po domě různě hledali a smáli se tomu. A také první Vánoce.

V: Při stavbě asi když dům dostal krovy (tvar střechy překrytý parotěsnou folií). Ten pocit z domu byl najednou po dlouhé době hmatatelný a představitelný. Po nastěhování bylo super poprvé přivítat rodinu na Vánoce nebo kamarády na Benjiho narozeniny.

zdroj: IG @the.future.house

Oblíbená & neoblíbená rodinná aktivita.

A: Výlety, cestování, objevování nových míst s dobrým jídlem, rodinné oslavy a grilovačky. Neoblíbená – nevím, snažím se nedělat věci, které mě nebaví.

V: Oblíbená jedna z mnoha bych řekl, že když jsme společně u jídla, třeba v restauraci. Tím, jak jsme s Benjim do 2 let prakticky nemohli do podniků (bylo zavřeno – covid) a teď, jak nejsme v Praze, tak to spojujeme s nějakým výjezdem za gastrem a to mě baví. Neoblíbená mě napadá, když je někdo z nás nemocný nebo prochází náročným obdobím, je to smutné, ale normální a zatím se nám vždy povedlo to přestát v klidu.

K čemu vás inspiruje váš syn.

A: Náš syn má neskutečný dar získat si jakéhokoliv člověka, kdykoliv a kdekoliv. A přinést mu do života obrovské množství pozitivní energie. Je vidět, že miluje život a všichni ho upřímně zbožňují. 

V: K tomu dělat věci pro někoho jiného, mnohem důležitějšího a mnohem dokonalejšího, než jste vy sám.

zdroj: IG @vaclavroucek

Jak moc řešíte „screen time“ svůj & vašeho syna?

A: Myslím, že se nám to daří dobře balancovat. Telefon zatím ještě v ruce neměl. A když občas kouká v televizi na věci, kterého ho baví, nevidím v tom vůbec nic špatného. Za to já občas na sociálních sítích trávím víc času, než bych potřebovala.

V: Podle citu. Snažíme se, aby to, na co kouká, bylo alespoň vizuálně nebo zvukově přínosné. Ten čas si už dost umí korigovat sám, protože se skoro vždy předem domluvíme, na co přesně se teď koukneme.

Co je podle vás problémem naší doby?

A: Upřímně nevím. Já na všem a ve všech vidím jen pozitivní věci. Takže mě baví ten pokrok, ve kterém žijeme.

V: Naprostá neustálá distrakce vším. Konstantní tlak na výkon, perfekci, sociální přehled a nutnost se přizpůsobit.

zdroj: IG @angeeroucek

Angeé, dovedeš popsat konkrétní moment, kdy ses rozhodla pro tanec? Pro jakého umělce bys chtěla udělat choreo? A jaký je tvůj nejoblíbenější text od Vaška?

Vím to přesně. Po střední škole jsem se rozhodovala co dál. Jestli budu na VŠ studovat bankovnictví, nebo skočím do neznáma a zkusím dělat to, co mě baví nejvíc, tanec. Dost mi v té době pomohl můj švagr, který mi řekl: “Hele, jestli ta profese, kterou chceš dělat neexistuje, tak si jí vytvoř!” Hrozně mi to pomohlo přestat se bát a začít myslet víc “out of the box”. 

Choreo bych chtěla udělat pro všechny umělce :), ale kdybych měla vybrat jen jednoho, tak J.Lo.

Nedokážu vybrat asi jen jeden Vaškův text. Mě jeho tvorba baví celá, i ty texty o jiných holkách :))

Vašku, kdo tě baví jako moderátor a proč? A který tanečný pohyb „by Angee“ je tvůj oblíbený? 😊

Mám jich málo, z rozhovorů asi Martin Veselovský a Daniela Drtinová jsou pro mě pořád jedni z těch, co udrží linku lidskosti a profesionality zároveň. To jsou ale moje vnitřní kritéria pro rozhovory, které rád poslouchám. Potom Tereza Pergnerová je pro mě špičková moderátorka, která kombinuje geniálně empatii a pohotovost, spolu s vážností a lehkostí. 

Angeé pohyb, hehe, těch mám zase hodně. Miluju a obdivuju její tělo a jak s ním umí v tanci pracovat.

zdroj: IG @vaclavroucek

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

A: Jak ty okna ve Future Housu budete mejt?!

V: Tohle neumím, pardon 🙂

A teď si na tu otázku odpovězte ☺

A: Pozveme si jednou za rok horolezce.

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

A: Jordan Haj a Emma Smetana.

V: Moji rodiče nebo Markéta a Honza Plecháčovi.

DĚKUJEME ANGEÉ & VAŠKOVI ZA ROZHOVOR.

zdroj: IG @angeeroucek

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky