Olga & Jakub

„Já sám jsem vyrostl na statku uprostřed jihočeských lesů, v údolí řeky Vltavy, takže mě to bude asi vždycky lákat víc do lesa než na Václavák.“ říká Jakub Plojhar, Project Manager VOGUE CS.

„Jsem trochu emocionální houba. Pokud mám okolo sebe dobrý tým a dobře naladěné lidi, bude mě bavit téměř cokoliv. Kdybych dělala tu nejlepší práci v kolektivu negativních a zlých lidí, určitě mě bavit nebude, a tak jí ani nevydržím dlouho dělat.“ říká Olga Plojhar, modelka a herečka.

Žijete mezi městem a přírodou. Přemýšleli jste někdy o tom, že byste zvolili čistě jen jednu z těchto cest?

Olga: Přemýšlíme o tom…no asi každý den, abych řekla pravdu. Zatím jsme ale v životní fázi, kdy dává smysl zůstat a pracovat ve městě a vyrážet do přírody na výlety.

Jakub: Přemýšlíme nad tím neustále. Nejvíc asi, když odjedeme na dovolenou někam mimo civilizaci a hltáme každou vteřinu společného klidu. Já sám jsem vyrostl na statku uprostřed jihočeských lesů, v údolí řeky Vltavy, takže mě to bude asi vždycky lákat víc do lesa než na Václavák.

Zdroj: IG @olga.plojhar

Často a hodně cestujete. Je to i důvod, proč jste si založili vlastní YT kanál?

Olga: Začali jsme před časem z našich cest dělat i videa. Je to ještě o trochu silnější zachycení zážitků včetně celých situací a zvuků. Máme třeba ze svatební cesty na Guadeloupe nahrané zvuky džungle a ten pocit žádná fotka nezprostředkuje. Videa bereme jako takový deníček z cest, na který se sami rádi podíváme. Neříkala bych tomu zatím úplně YouTube kanál :-).

Jakub: Čistě cestovatelský YT kanál zatím nemáme. Videa, která tvoříme dáváme na Olgy profesní profil a pro teď to tak asi chceme i nechat.

Jaké místo byste doporučili na jednodenní, víkendový a týdenní výlet?

Olga: Na jednodenní výletování nejvíc jezdíme ke koním a kolem Prahy, na víkend určitě do Krkonoš nebo na Šumavu a týden je jasný, to už bychom se sbalili a jeli do Británie. Do zelených kopců za ovečkami.

Jakub: Co se doporučení týče, tak pro jednodenní výlet bych doporučil kdekoliv po Čechách. Všude je blízko a když si přivstanete, můžete mít celý den před sebou. Nedávno jsem byl v Kadani hledat stopy svých předků a naprosto mě překvapilo, jak je to město krásné a přece ho nikdo nezná. Na víkend určitě navrhuju jižní Čechy, třeba Novohradské hory. Je tam k vidění krásný mix divočiny a městeček plných bohaté historie. A na týden? Tak to jednoznačně Británie. Je to naše láska, obzvlášť Skotsko nebo Yorkshire Dales na severu Anglie.

Věc, kterou pravidelně zapomínáte s sebou zabalit na cesty?

Olga: No tak to je u mě vždycky klasika – kartáček, ručník a tepláky. Ty tepláky určitě chybí nejvíc. V džínách to prostě není ono.

Jakub: Teď to byl kabel k power bance, ale většinou je to třeba čepice nebo sluneční brýle.

Co vás dělá šťastnými ve městě a co v přírodě?

Olga: Já jsem rozená Pražačka, město je mi přirozené, ale nenacházím v něm stejný klid jako v přírodě. Na městech mě baví ta kreativita, inspirace, ruch, možnosti a popravdě i MHD (nejsem žádný milovník aut). Na přírodě miluju její čistotu, ten naprostý klid, zvířata, šum vody a lesa, každou vůni a každý sluneční paprsek.

Jakub: Ve městě je to objevování nových zákoutí a pozorování života kolem z jiných úhlů. V přírodě pak klid a harmonie.

Jakým počasím byste vystihli jeden druhého?

Olga: Podzim, takový ten barevný s čerstvým vzduchem a sluníčkem.

Jakub: Podzimní slunce, všude spoustu barev.

Zdroj: IG @olga.plojhar

Co obdivujete jeden na druhém?

Olga: Spoustu věcí, Jakubův klid, vyrovnanost, čestnost a pozitivitu, která místy možná přechází i v naivitu, ale i to je vlastně krásný. Nikomu by neublížil, všem se snaží dělat život krásnější a já s ním mám ten nejkrásnější na světě!

Jakub: Lásku k jakýmkoliv živým tvorům a rostlinám.

Zdroj: IG @jakub.plojhar

Jakou roli u vás hraje faktor baví x nebaví v pracovním životě?

Olga: Upřímně docela velkou. Jsem blíženec a mám velmi silnou empatii. Jsem trochu emocionální houba. Pokud mám okolo sebe dobrý tým a dobře naladěné lidi, bude mě bavit téměř cokoliv. Kdybych dělala tu nejlepší práci v kolektivu negativních a zlých lidí, určitě mě bavit nebude, a tak jí ani nevydržím dlouho dělat.

Jakub: Určitě velkou. Nějak mám pocit, že to je jedna z předností dnešní doby. Máme ten luxus, že si můžeme vybírat práci, která nás bude bavit.

Máte nějaké aktuální téma, ke kterému se společně znovu a znovu vracíte?

Olga: Řekla bych, že se to vždy točí kolem bydlení. Často se vracíme k tomu, jestli koupit nemovitost nebo dál bydlet v pronájmu. Znovu a znovu probíráme stěhování na vesnici a několikrát do roka se k nám jako boomerang vrací téma bydlení ve Velké Británii. Výsledek je ale vždycky stejný, zatím jsme moc spokojeni spolu v Praze.

Jakub: Pořád něco. Máme s Olgou pár nápadů na společné podnikání, tak teď řešíme z jaké strany se na to vrhnout. Ale detaily zatím prozrazovat nebudu.:)

Zdroj: IG @olga.plojhar

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

Olga: Jéje, to ani nevím. Asi na něco důležitého, aby odpověď motivovala ostatní lidi. Třeba co bych si přála, aby se na světě změnilo k lepšímu.

Jakub: Tak to vážně netuším. 😀 Nějak mě nenapadá něco, co bych nutně potřeboval křičet do světa. Snad jen jak moc jsme pyšný na svoji rodinu a rodinnou firmu, která právě oslavila 130 let existence.

A teď si na tu otázku odpovězte.

Olga: Abychom na sebe byli hodnější, přestali se tak soudit a škatulkovat. Abychom se víc radovali z malých věcí a víc přemýšleli nad planetou, zvířaty na ní a naším okolím. Žádnou planetu B nemáme a tenhle život budeme žít taky jenom jednou.

S kým byste si rádi přečetli rozhovor na City & Folks?

Olga: Hmm, možná Emma Smetana a Jordan Haj – teď zrovna koukám na jejich nový klip, tak mě napadli. To tak z těch reálných, jinak by mě zajímaly hlavně historické páry,  u kterých si teď už jen domýšlíme, jak to všechno bylo.

Jakub: Těším se na odpovědi mojí ženy. 😛 Ale taky třeba s @terezen nebo Terezou Fürbacher, které se nedávno narodil krásný chlapeček.

Děkujeme Olze & Jakubovi za rozhovor.

Jakub & Olga Plojharovi

 

Baví vás Olga s Jakubem stejně jako nás? Sledujte je na IG:

https://www.instagram.com/olga.plojhar/ 

https://www.instagram.com/jakub.plojhar/

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Hledali jsme štěstí a našli sebe."
John Lennon

Top 5

Reklama

Nejnovější příspěvky