Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Domi & Tonda

„Naše dcera Meda v něm odkryla úplně jiného Tondu, než kterýho jsem do teď znala,“ říká DOMINIKA POKLUDOVÁ, full-time blogerka.

„Kdybych si mohl vybrat jen podle sebe, žil bych v horách,“ říká TONDA RŮŽIČKA, fotograf.

Co jste si mysleli, že se nikdy nestane v rámci vašeho společného života a stalo se?

Domi: Že si před sebou prdneme… 😀 

Tonda: Z pozitivního hlediska – nečekal jsem, že někdy budeme mít společnou placenou spolupráci na cestování. Stalo se tak na konci roku 2019, kdy jsme s Qatar Airways letěli na pár dní do Doha. Je to už teda nějaký ten pátek, ale bylo to skvělý.

Jiný příběh se nám stal teď po Vánocích, kdy jsme dostali vysavač Dyson (není to spolupráce) s takovým zeleným laserem, který zviditělňuje nečistoty. Člověka s tím, přísáhám, baví vysávat. Alespoň zatím. Sám jsem vysál jeden den a hned druhý den jsem byl trošku nepříjemný na Domču, proč už zase vysává, když jsem vysával včera. A jí to prostě bavilo. Nečekal jsem, že se budeme hádat, kvůli tomu, že oba chceme vysávat :D.

zdroj: IG @tonda.jpg

Jakou vlastnost toho druhého byste chtěli mít?

D: Rozhodně by mi neublížilo mít Tondy pracovitost, vytrvalost v práci a věci neodkládat. Jsem chronický odkladač, prokrastinátor a strašně zbytečně mě stresují věci, které zaberou pár minut. Místo toho, abych tomu věnovala ty tři minuty, tak to odkládám týdny, protože se to bojím udělat (mám třeba respekt z daňového přiznání, dělá mi ho poradkyně a i tak jí o to píšu pár dnů před odevzdáním :D). Tím pádem si to tahám celou dobu v hlavě, stresuje mě to, protože na to myslím a když už se tepvre blíží deadline, tak to tedy celá opocená udělám. Pak si nadávám, že jsem to odkládala, že to nic nebylo. Tonda narozdíl ode mě dělá takové věci hned.

T: Grafické cítění. Jsem technický typ a úpravy fotek, videa atp. jsou pro mě dost náročné. 

Váš recept na dobrou náladu.

D: Úsměv naší dcery, svoje ranní kafe, pomazlení a obejmutí od Tondy, strávený čas s kamarádkami, rodinou a pejsky.

T: Dříve společný sport (cvičení). Teď spíš, když hlídám Medu a Domča si může jít zacvičit. 

zdroj: IG @tonda.jpg

Podle čeho si vybíráte lidi, kterými se obklopujete a mění se to v průběhu let?

D: Já si prostřídala hodně kamarádek ‘’za mlada’’, často jsme se stěhovali a s tím se měnili i kamarádi. Nyní jsem ale obklopena svými stálými kamarádkami, se kterými jsem denně v kontaktu a to mi stačí. Jsou fakt úplně nejlepší a neměnila bych, nikdy. Ani jednu.

T: Nejčastěji podle toho, jak nám s nimi je, jestli máme společné zájmy a jak daleko od nás bydlí. 

zdroj: IG @dominika.po

Jak vnímáte jeden druhého v nové roli mámy a táty?

D: Tonda je úplně nejlepší táta. Medu v něm odkryla úplně jiného Tondu, než kterýho jsem do teď znala. Strašně moc Medulí miluje, fakt hodně moc a je nad všechny moje očekávání úplně skvělý.

T: Skvěle. Zatím je brzy, Medě je jen pár měsíců, ale myslím si, že nám to jde nad očekávání dobře. Domča má trpělivost, když mě dochází – když Meda brečí. Já ji zas rád pomůžu, když už je unavená.

zdroj: IG @dominika.po

Co vás na rodičovství nejvíce překvapilo?

D: Jak intuitivní a jednoduchý to nakonec je. Nebo alespoň tak to přijde nám. Samozřejmě, že každý jsme jiní, vnímáme věci jinak, ale u nás to bylo úplně přirozený. Mám pocit, že Meduňce už od narození rozumím. Vím, co mi chce asi říct a jak se cítí. Když tohle člověk pochopí a respektuje potřeby a pocity miminka, tak je to pak takový… jednodušší 🙂

T: Že jsme prvních pár měsíců v noci opravdu spali. Já teda samozřejmě víc, ale až na pár výjimek je Meda hodná a spí. Taky jsem nečekal, že miminko může odmítat mléko jinak než z prsu. Z nějakého důvodu jsem očekával, že nepozná rozdíl. No a poznala ho, když Domča byla pryč na několik hodin. To jsme trpěli všichni.

Zakladní must-have cviky, které byste doporučili cvičit doma (každému)?

D: Cokoliv baví daného člověka. Nic nemůže být udržitelné, pokud to člověka neba. Kdybych ale jóó měla říct něco, tak vyvěšení na hrazdě. Krásně si protáhnete půlku těla bez jakékoliv námahy, ulevíte páteři a budete se cítit znovuzrození.

T: Doporučuju dokument Just Move od Ido Portala. Je zdarma na YouTube. Ido byl trenér Conora McGregora (UFC), kterého ho dovedl mimo jiné k titulu mistra světa. Díky němu získáte lepší pohled na pohyb než z pár cviků ode mě. 

zdroj: IG @dominika.po

Co jde tomu druhému výrazně lépe, ale tajíte mu to? 🙂

D: Řízení na motorce (Tonda se určitě teď směje, protože mě viděl na vlastní oči) a loupání brambor.

T: Crossfit. 

Nejlepší zimní výlet. 

D: Do zimy na lyžovačku do Itálie, za teplem na Bali. To je naše srdcovka, kde jsem se s Tondou seznámili a už se těšíme až tam vememe i Medu.

T: Rakousko nebo Itálie do hor. Je jedno kam. Je jedno kdy. Kdybych si mohl vybrat jen podle sebe, žil bych v horách. Na výlet třeba Krippenstein. Je to blízko z ČR, na Rakousko tam mají ok ceny, jsou tam fajn svahy a zároveň jste u Hallstatu, takže máte program i když se vám nebude chtít na svah.

zdroj: IG @dominika.po

Co máte aktuálně na nočním stolku (konkrétní kniha apod.)?

D: Můj noční stolek jsme museli dát s Tondou pryč, protože jsme neměli kam dát Medy postýlku, kde stejně nespí, protože spí s námi. Ale pokud bychom mluvili o její postýlce jako o mém nočním stolku, tak je tam momentálně bordel a odkládací prostor :D.

T: Hmm, upřímně, moc nečtu. Pouštím si raději podcasty, takže iPad. Někde tam asi je i Almanack of Naval Ravikant, což je poslední knížka, kterou jsem přečetl a opravdu se mi líbila. Jsou to koncentrované myšlenky o životě, financích, podnikání a štěstí, které jsou taková moje mantra.

Jak se stavíte ke sdílení vaší dcery na sociálních sítích?

D: Když jsem byla ještě těhotná, tak jsme si řekli, že si o tom promluvíme, a tak nějak jsme si o tom do teď nepromluvili. Ale sdílíme. S respektem, nikdy v žádných ponižujících polohách nebo momentech tak, aby se za to nikdy nemusela stydět.

T: Domluvili jsme se, že to probereme, ale to se ještě nestalo. Na jednu stranu nechci, aby jí to ovlivňovalo život. Na druhou stranu Domča je Medy máma. Pravděpodobně ji Domča přestane sdílet, až bude větší a mohlo by se stát, že ji někdo pozná. 

IG @dominika.po

Domi, účastnila ses nespočtu eventů od nespočtu značek. Který tě nejvíce bavil?

Hromada byla skvělých, ale Team Chanel Beauty vždycky měli jedny z nejlepších press tripů. Jednou jsem s nimi letěla do Francie, kde nejenže o nás bylo královsky postaráno, ale dokonce jsme zpátky do Paříže jeli Orient Expressem.

Tondo, cítíš/necítíš se být „insta husbandem“. Jak tohle vnímáš, potažmo práci Domči.

Jednoznačně cítím. Prakticky kamkoliv jdeme společně, musím fotit, točit, někdy i doma. Vnímám to většinou pozitivně. Samozřejmě je to někdy i na obtíž. Z Domči si občas dělám srandu, protože některé věci dramatizuje, jenom aby to vypadalo zajímavěji. Jinak Domču obdivuju, že ji to opravdu baví. Sám jsem si párkrát někde na dovolené zkoušel postovat tak často jako ona a není to nic pro mě. Pokud to člověk chce dělat dobře, je to opravdu práce na plný úvazek. 

zdroj: IG @tonda.jpg

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

D: Co by sis teď nejradši dala?

T: Nad touhle otázkou jsem strávil jednoznačně nejvíce času a stejně jsem na žádnou zajímavou nepřišel… Proč jste měli Medu zrovna teď?

A teď si na tu otázku odpovězte ☺

D: Celý balení Kinder čokolády 😀

T: Protože jsem už nedokázal odolávat nátlaku od Domči :D. Ba ne, je to pravda jenom částečně. Chtěl(i) jsme si nejdřív koupit větší byt, který se nám ale do teď nepodařilo sehnat. Nakonec ale lituju, že jsem nepolevil dřív 🙂 

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

D: Alex Fráňová s přítelem.

T: Z ČR, Hynek Hampl a Marťa Nečasová.

Děkujeme Domi & Tondovi za rozhovor!

zdroj: IG @dominika.po

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Kultivuj si nadhled a vděčnost, pomůžou ti překonat těžký chvíle."
BRAIN WE ARE

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky