Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Ententyky, dva špalíky

Tahle sympatická beskydská značka nemohla ujít naší pozornosti! Pokud se pohybujete na sociálních sítích, tak jste ji určitě mohli zaznamenat skrze černobíle flekatý keramický set velkouchého hrníčku a talířku, který se objevil v nejednom feedu.  Nám je však sympatická hned z vícero důvodů….protože Entytyky není jen keramika…

Jaký je příběh hravě pojmenované značky? Nejen o to se s námi podělila její zakladatelka Marie.

ENTENTYKY

Nápad se zrodil v jedné vesnické hlavě, vesnické holky v srdci Beskyd. Vše začalo u jedné prázdné lahve vína. Těch lahví bylo ve sklepě více. V té době nebyl výběr přírodních svíček takový, jak by si Marie představovala, a tak se rozhodla si je vyrobit sama. Zkrátka spojit užitečné (recyklaci) s příjemným. Ententyky je spojení tradic, české ruky Marie a taky Romana, upcyklace a tvorby z přírodních materiálů, které nabízí sklepy našich domovů či les. Vše v souladu a s ohledem k přírodě. Ententyky nejsou jen sójové svíčky bez éček, ale také keramika, dřevo a kámen. Vše projde hlavou i rukou Marie od počáteční myšlenky, výroby až po balení, odeslání či samotnou komunikaci. Ententyky je beskydské mimino, punkový, splněný sen.

ENTENTYKY

Značka má poměrně nově svůj e-shop, a tak se můžete stát švarným zachráncem třeba sójové svíčky „VÍNO“ nebo „PIVO“, pořídít si dřevěné prkénka na servírování dobrot i na parádu. Novinkou je i spojení Marie s moc milou paní Janou, která je také z Beskyd. Paní Jana zůstala v aktuální situaci prakticky bez příjmu, takže se nabízelo spojit síly. A tak vznikly oblíbené velkouché keramické sety na domací povalování a nejen dobrou kávu!

Mrkněte na www.ententykydvaspaliky.cz, protože z tohodle beskydského mimina se brzy stane batole.

Ententyky, dva špalíky, Marie, taky Roman s láskou a pokorou k přírodě, planetě, designu, nápadu.

Marie & Roman

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky