Ententyky, dva špalíky

Tahle sympatická beskydská značka nemohla ujít naší pozornosti! Pokud se pohybujete na sociálních sítích, tak jste ji určitě mohli zaznamenat skrze černobíle flekatý keramický set velkouchého hrníčku a talířku, který se objevil v nejednom feedu.  Nám je však sympatická hned z vícero důvodů….protože Entytyky není jen keramika…

Jaký je příběh hravě pojmenované značky? Nejen o to se s námi podělila její zakladatelka Marie.

ENTENTYKY

Nápad se zrodil v jedné vesnické hlavě, vesnické holky v srdci Beskyd. Vše začalo u jedné prázdné lahve vína. Těch lahví bylo ve sklepě více. V té době nebyl výběr přírodních svíček takový, jak by si Marie představovala, a tak se rozhodla si je vyrobit sama. Zkrátka spojit užitečné (recyklaci) s příjemným. Ententyky je spojení tradic, české ruky Marie a taky Romana, upcyklace a tvorby z přírodních materiálů, které nabízí sklepy našich domovů či les. Vše v souladu a s ohledem k přírodě. Ententyky nejsou jen sójové svíčky bez éček, ale také keramika, dřevo a kámen. Vše projde hlavou i rukou Marie od počáteční myšlenky, výroby až po balení, odeslání či samotnou komunikaci. Ententyky je beskydské mimino, punkový, splněný sen.

ENTENTYKY

Značka má poměrně nově svůj e-shop, a tak se můžete stát švarným zachráncem třeba sójové svíčky „VÍNO“ nebo „PIVO“, pořídít si dřevěné prkénka na servírování dobrot i na parádu. Novinkou je i spojení Marie s moc milou paní Janou, která je také z Beskyd. Paní Jana zůstala v aktuální situaci prakticky bez příjmu, takže se nabízelo spojit síly. A tak vznikly oblíbené velkouché keramické sety na domací povalování a nejen dobrou kávu!

Mrkněte na www.ententykydvaspaliky.cz, protože z tohodle beskydského mimina se brzy stane batole.

Ententyky, dva špalíky, Marie, taky Roman s láskou a pokorou k přírodě, planetě, designu, nápadu.

Marie & Roman

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Hledali jsme štěstí a našli sebe."
John Lennon

Top 5

Reklama

Nejnovější příspěvky