Inka & Martin

„S Martinem je to těžké. On říká vlastně jenom vtipy. Ne, to kecám, ale je velmi zábavný a každý den se s ním směju,“ INKA STARÁ, aktuálně na mateřské spravuje sociální sítě časopisu Maminka, v minulosti to samé dělala pro Coca-Colu.

„Nejlepší Inky zásek jednoznačně je, když vymyslela, že se naše dcera bude jmenovat Bela, aby to byla Stará Bela,“ MARTIN STARÝ, otec, muzikant & kreativec.

Co je ve vašem žebříčku must haves na rok 2023?

Inka: Společná rodinná dovolená u moře. Ale taky víc spánku, míň nedorozumění, větší pochopení a láska.

Martin: Bude to klišé, ale hlavně zdraví. A trochu víc spánku než v roce 2022.

zdroj: IG @martynstary

Nejlepší vtip, co mi kdy řekl/a.

I: S Martinem je to těžké. On říká vlastně jenom vtipy. Ne, to kecám, ale je velmi zábavný a každý den se s ním směju. Na nejlepší vtip si tak nevzpomenu. 🙁 

M: Nejlepší Inky zásek jednoznačně je, když vymyslela, že se naše dcera bude jmenovat Bela, aby to byla Stará Bela. Z toho jsme sice nakonec vycouvali a máme Evelínu, ale furt se tomu směju.

Čím dobíjíte baterky?

I: Já teď jedu krátké šlofíčky s miminkem. Snažím se si chodit lehnout, když dcera spí. Ale jinak se dobíjím během, kinem, časem s kamarádkama a randíčkama.

M: Myslím, že nejvíc dobíjíme energii, když se něčemu společně smějeme.

zdroj: IG @mickadottir

V jaké situaci ztrácíte zbytečně trpělivost jeden s druhým?

I: Přijde mi, že se málo posloucháme, oba vlastně chceme tomu druhému maximálně a neustále vyjít vstříc, ale už to bohužel nevnímáme jako hezkou věc, spíš jako munici pro další spor, který je díky nedostatku spánku skoro pořád za dveřmi. 

M: Myslím že především ve chvílích, kdy se nahromadí únava a stres, tak umíme být docela vznětliví.

Jací jste podle vašeho názoru rodiče? 

I: Zapojení. Hodně se oba snažíme Evelínce dávat pozornost, komunikovat s ní, brát ji ven, dělat jí zábavu, pořád si nějak hrajeme, zpíváme si, naháníme kočky po bytě, často chodíme ven, běháme s ní, bereme ji všude s sebou. Já jsem asi víc orientovaná na pravidla a jejich dodržování. Martin je od dělání rámusu, zábavy a bince.

M: To není jednoduchá otázka, protože odpověď se dozvíme až od Evelíny. Ale snažíme se být co nejlepší umíme.

zdroj: IG @martynstary

Co jste mysleli, že nikdy s dítětem dělat nebudete a děláte to?

I: Spát s ním v posteli. 🙂

M: Já jsem byl přesvědčený, že nikdy nebudu ten typ rodiče co mění hlas na dítě, začne šišlat a pitvořit. No, jasně, tak „here we go“, dělám to denně. Tomu se ale asi nějak nejde vyhnout, nebo nevim…

Kolik hodin jste spali „před“ narozením dcery a kolik nyní? Jak moc to řešíte/neřešíte?

I: Já to mám různě 😀 Měla jsem období, kdy jsem spala málo, budil mě kocour, který mi ležel na hlavě, pak se to ustálilo na třeba 8 hodin, pak jsem byla těhotná a spala jsem nejdříve furt a pak zas skoro vůbec, no a teď je to taky proměnlivé. Paradoxně po narození Evelíny jsme spali mnohem více než spíme teď. Pořád se nám budí několikrát za noc, tak máme spánek rozkouskovaný. Řešíme to. Martin mi v noci pomáhá a jedno krmení obstarává on a jednou za čas mě pošle spát vedle, abych měla jednu noc bez buzení. Což je boží, ale moje tělo už si zvyklo, takže se stejně budím přesně ve 2:30 a 5:00. 🙂

M: Myslím, že to není jenom o počtu hodin ale i o tom, že je to přerušované. Spíme míň a řešíme to dost, protože je to zkrátka náročné a dlouhodobá spánková deprivace nevytváří zrovna ideální a veselé prostředí.

Kdo vám dává nejlepší rodičovské rady? A případně jaké?

I: To je velké téma. Já jsem na rady, obzvlášť ty nechtěné, fakt háklivá. Pokud se neptám, tak prosím neradit. 😀 Což málokdo chápe. Ale asi nejlepší rady dostávám od kamarádek, které jsou mámy taky teprve chvíli a společně na vše postupně přicházíme.

M: Mně dává nejlepší rodičovské rady Inka. Zná Evelínu ze všech nejlíp.

zdroj: IG @mickadottir

Jaký superhrdina vás aktuálně nejvíce vystihuje?

I: Já si nepřijdu jako superhrdina. Vůbec. Spíš jsem taková Mrs. Doubtfire (Táta v sukni), akorát jsem žena a nemusím se za ní převlíkat. Ale starám se o domácnost, o dítě, snažím se pracovat a ještě být dobrou partnerkou.

M: Já jsem na ty obecný superhrdiny nikdy moc nebyl. Myslim, že těch superhrdinů máme každej kolem sebe i v sobě víc, a někdy vyplave na povrch ten, jindy onen.

Inko, co byl pro tebe doposud největší „aha“ moment v rámci mateřství? A jaká je tvoje nejoblíbenější písnička made by Martin?

To, že to nějak zvládám a vlastně to zvládám myslím obstojně. Evelínka je zdravá, veselá, spokojená… a taky to, že porod vlastně nebyl na mateřství to nejobtížnější.

A písnička? Já jsem se do Martina zamilovala s písničkou Střepy v postelích. Ale ta nejoblíbenější bude, až ji jednou napíše o Evelíně nebo o mně, nebo o Stelle a Rockym.

zdroj: IG @martynstary

Martine, kdy sis uvědomil, že by ses chtěl podílet na prezidentské kampani generála Pavla a co je pro tebe na této práci největší výzva?

Největší výzva je, že jediná metrika úspěchu kampaně je, kdo bude sedět od března na Hradě. Přesvědčil mě jako člověk. Jeho rozvaha, pokora, klid a zkušenost jsou to nejlepší, co teď můžeme mít.

zdroj: IG @martynstary

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

I: Tohle je můj první rozhovor 🙂 Mě se nikdo nikdy na nic neptá. Takže asi jaké je to dávat rozhovor. 

M: Jaká je nejlepší kapela na světě a proč právě WYFE?

A teď si na tu otázku odpovězte ☺

I: Obtížné, ve smyslu nacházení odpovědí. Aby měly hlavu a patu.

M: A sakra. To jsem si naběhl. Ale my jsme fakt dobrá kapela! Vážně!

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

I: Bohdan Bláhovec a Marie Kieslowski.

M: Anche Vodrážková a Štěpán Vodrážka!

DĚKUJEME INCE & MARTINOVI ZA ROZHOVOR.

zdroj: IG @mickadottir

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Hledali jsme štěstí a našli sebe."
John Lennon

Top 5

Reklama

Nejnovější příspěvky