Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Kačka & Fíla

♥ Social media magician Káča Vintrová & její muž Filip Dvořák, který je profesionálním rychlostním kanoistou, nám prozradili nejen to, při čem jeden druhého rádi tajně pozorují…. 

 

Kdy se cítíte opravdu šťastní?

KAČKA: Když máme čas všichni na sebe a můžeme odjet z Prahy někam do klidu a můžeme si užít společné chvilky a neřešit nic.

FILIP: Když jsou šťastní moji nejbližší a zároveň mám za sebou produktivní den.

Nejlepší rada, kterou jste dali jeden druhému?

KAČKA: Mám takový pocit, že si rady nedáváme… I když radím ráda, hahaha. Slečna rozumbrada…

FILIP: Nechoď venku v zimě s holými kotníky. (neposlouchá)

Při čem nejradši jeden druhého tajně pozorujete?

KAČKA: Když Fíla vaří nějaký veganský recept nebo peče své vymazlené kynuté buchty a snaží se pokaždé nějak ten recept vytunit a pak z toho má hroznou radost jako malý kluk, když se mu to povede 🙂 . A pak to většinou i všechno hned sní 🙂 . Ale upřímně nejhezčí pohled na Fílu byl, když jsem ho poprvé viděla s Ofélií (pozn. redakce – dcera Kačky a Filipa), jak na ni koukal…Nejvíc.

FILIP: Když si zaplétá vlasy, nebo když si hraje s Ofi.

zdroj: IG @kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk___kkkkkkk

 

Popište váš nejlepší den roku 2020.

KAČKA: Jakýkoliv den, kdy jsme měli oba volno a měli jsme čas opravdu sami na sebe a nikdo nebyl v nějaké tenzi nebo stresu. Máme dost rozlítané životy, Fíla 6 dnů v týdnu trénuje nebo jezdí pryč na soustředění, já mám full time práci a k tomu dvě dětičky, lítám po focení, schůzkách…tak je to pro nás svátek.

FILIP: Buď den, který jsme strávili sběrem a ochutnáváním vína na Pavlovských vinicích. Pomáhali jsme s Kačkou se sklízením a do toho se nám pod nohama v řádku pohybovala Ofi a ochutnávala hrozny.

Nebo den, kdy jsem se vrátil domů z jediných letošních mezinárodních závodů a mohl jsem se podělit o radost z výsledku s Kačkou, Mikym a Ofi, kteří kvůli mému tréninkovém režimu musí leccos obětovat.

zdroj: IG @filadvorak

 Bez čeho se doma zásadně neobejdete?

KAČKA: Bez dobrého vína z Jižní Moravy? 🙂 A vonných tyčinek nebo aroma lampy. Fíla ale určitě řekne kočky 😀

FILIP: Káva, naše kočky a pokud mám hovořit za nás oba (nebo spíš za Káču), tak určitě ještě květiny…naše monstery pomalu přebírají vládu nad naším gaučem.

Jaká je vaše oblíbená rodinná činnost?

KAČKA: Nedělní procházky a společné snídaně, neděle je jediný den, kdy máme oba volno a můžeme ho trávit všichni spolu s dětmi a kdy se také potkáme všichni u snídaně. To miluju!

FILIP: Vaření, výlety na kole, koupání se v moři.

 

zdroj: IG @filadvorak

Nej výlet s dětmi a nej výlet bez dětí?

KAČKA: S dětmi: Disneyland (to byla teda Ofélka ještě v břiše) a výlet na pláž v Los Angeles letos na jaře určitě. To byl ještě relativně klid a mír, chvilku před lockdownem…

Sami (mám jich víc): Oooo, dovolená v Karibiku. Byl to balzám na duši a naprostý zen, to ještě nebyla Ofinka na světě, tam jsme ji „vyrobili“ 🙂 . A hlavně to byla jediná naše dovolená bez dětí obecně. Doufám, že ne poslední 😀 Pak určitě výlet s Fílou letos v zimě do jedné krásné chaloupky v Pyskočelích, kde byl naprostý klid, ticho, sauna, venkovní vířivka, masáže, ježiš… Chci tam znovu JA ještě bylo fajn, když jsem letos v únoru Fílu „unesla“ na 24h rande do Benátek a můj táta přijel ze Zlína a hlídal v Praze děti, spontánní nápad a všichni to krásně zvládli, za mě super!

FILIP: S dětmi: Toskánsko, nebo Pavlov na Jižní Moravě. A nebo soustředění v jižní Kalifornii před dvěma lety, kam za mnou Kačka s Mikym přiletěli a strávili jsme tam spolu tři týdny…těžko vybrat jeden. Bez dětí: jednoznačně Guadaloupe.

zdroj: IG @kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk___kkkkkkk

 Jaké vegan jídlo nejradši připravujete návštěvě, která není vegan a proč?

KAČKA: Vegan verzi pho s tofu, salát tabouleh, humus nebo polévku z pečených paprik a rajčat! Ježiš… a thajské curry!

FILIP: Thajské zeleninové curry. Člověk si v tomto jídle ani nevšimne, že tam není maso, protože tam je spousta jiných, zajímavých chutí.

 Co je pro vás důležité při výchově vašich dětí z hlediska ekologie?

KAČKA: Aby si od mala uvědomovali, že planetu máme jenom jednu, že je velmi důležité se chovat zodpovědně k přírodě i zvířatům, neplýtvat vodou, jídlem, není třeba mít milion hraček a spíše přemýšlet o tom, odkud a jaké hračky to jsou… Takže Miky (pozn. redakce – syn Kačky) mě letos hrozně mile překvapil, že už nechce tisíc variant Lega, ale asi jen tři skromné věci. Chce to čas, ale dětem to do té hlavičky doteče J.

FILIP: Vštípit jim ty správné návyky a vše jim podrobně vysvětlit. Aby znaly důvody, proč je správné starat se o naši planetu a přírodu a proč stojí za to, kvůli tomu částečně obětovat i svoje bezprostřední pohodlí. A zároveň nechovat se pokrytecky a jít jim dobrým příkladem.

zdroj: IG @kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk___kkkkkkk

Jaký máte názor na sdílení dětí na sociálních sítích?

KAČKA: Všeho s mírou… a raději větší mírou 🙂

FILIP: Myslím, že je to každého věc a když se to nepřehání, nevidím na tom nic špatného. Snažím se však neodsuzovat ani „babyspamery“, protože na druhou stranu chápu jejich nadšení z nového přírůstku a potřebu podělit se o to s okolím. Za důležitější spíš považuji otázku, jaké fotky sdílet a nesdílet. Myslet na to, že jednoho dne naše dítě vyroste a rozhodně by nemělo najít na sockách fotky, za které se bude stydět. O jakékoliv dětské náhodě nemluvě…

zdroj: IG @filadvorak

 

Kolik hodin trávíte denně na telefonu a kolik byste chtěli?

KAČKA: Jelikož pracuji jako social media managerka, tak hodně… Opravdu hodně, někdy je to ubíjející… Moc bych si přála trávit víkend bez telefonu, jednou se k tomu dopracuji! Nechci, aby nás děti vídali nonstop na telefonu, protože co si z toho asi tak vezmou… Samozřejmě budou dělat to samé. A když jim to pak člověk zatrhne a sám do toho telefonu stejně civí dlouho, tak to nedává smysl.

FILIP: Když jsem v Praze, tak 1-1,5 hodiny. Na soustředění pak ten čas o něco narůstá… Myslím, že spíš než celkový čas na telefonu, je důležitější nebýt na něm v určitých situacích. Jako například u stolu u jídla, když člověk tráví čas s rodinou atd.

Kačko, uveď tři ženy, které tě nyní nejvíce inspirují ve tvém životě?

K.: Verunka z we concept – hrdinka a velmi to inspirativní žena! Fílova mamka – žena, co by se pro své blízké rozdala! A pak všechny pracující mámy… klobouček.

zdroj: IG @weconcept.cz

Filipe, je kariéra profesionálního sportovce taková, jakou sis jí představoval? A čím by ses chtěl živit až nebudeš dělat rychlostní kanoistiku na profesionální úrovni.

F.: Začnu odzadu… Zatím nemám přesnou představu, co bych chtěl dělat až seknu s pádlováním, ale po celou dobu své sportovní kariéry jsem snažil poctivě vzdělávat a právě do studia investovat úsilí, čas i peníze. Jsem tedy optimista a doufám, že najdu něco, co mne bude stejně naplňovat jako to, co dělám teď a budu v tom podobně dobrý.

K té první části otázky… Já jsem si asi nikdy nepředstavoval jaké to je být profesionální sportovec. A ani v mém životě nebyl okamžik, kdybych se vědomě rozhodl a řekl si: “Tak a teď budu profesionální sportovec.” Všechno se stalo tak nějak plynule a přirozeně. Zároveň je to do určité míry práce jako každá jiná. Sice s určitými specifiky, ale pořád je to práce, do které se jít musí, i když se vám zrovna třeba moc nechce. Což, věřte nevěřte, se může stávat docela často, protože zrovna tréninkový proces rychlostní kanoistiky je většinou založený na překonávání vcelku intenzivních pocitů diskomfortu, někdy až fyzické bolesti.

zdroj: IG @filadvorak

 Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

KAČKA: Co obdivuji na Filipovi?
FILIP:
Co je podle tebe nejcennější věc, kterou se člověk může během profesionální sportovní kariéry naučit?

 A teď si na tu otázku odpovězte.

KAČKA: Cílevědomost, spolehlivost a dobré srdíčko 🙂 .

FILIP: Je to vcelku paradoxní…ale myslím si, že to nejdůležitější, co člověka může profesionální sport naučit, je jak konstruktivně přijímat prohry a nezdary. Jak si i z nepříznivých situací vzít to pozitivní, zanalyzovat je a brát je jako příležitost pro vlastní růst. Každá prohra, či nezdar totiž odkrývá člověku slabé stránky, na kterých pak může pracovat, což vede k jeho dalšímu rozvoji, ať už osobnímu nebo výkonnostnímu.

Já osobně nemohu stále říct, že to pokaždé zvládám, nicméně se na tom snažím pracovat.

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na City & Folks?

KAČKA: Kamča a James (Kamila Duong @kejmama a @jamesjohnwood).

FILIP: Kurt Cobain & Courtney Love.

 

Děkujeme za upřímné odpovědi!

Káča & Fíla

 

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky