Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Léňa & Péťa

„Já Péťovi ráda říkám, čím a proč mě inspiruje, takže je to těžká otázka. Ale tohle jsem mu asi nikdy neřekla – obdivuju, že si NIKDY nestěžuje. Bere věci, jak jsou a místo hudrování (to mám doma na starosti já), prostě jde a vyřeší to,“ LENKA RAMBOUSKOVÁ.

„Léňa se nikde neztratí, ať jí vezmu do jakékoliv společnosti, je tam jako ryba ve vodě a ostatní ryby jí milují,“ PETR OPLATKA.

Co považujete za kvalitně trávený společný čas? 

Lenka: Asi jakýkoliv bez počítače. Ideál je někde na chaloupce na samotě, sedět u ohně, povídat si nebo poslouchat audioknihu a jenom být.  Nebo na tenise!

Petr: Jakýkoliv, kdy máme pocit, že čas obcházíme. To znamená, že zažíváme hodně za málo času. Zpravidla nejvíce je to v přírodě. Nemáme chalupu, takže příroda je opravdu za odměnu a vážíme si jí.

foto: archiv Leni

Je něco, co jeden na druhém tajně obdivujete a nikdy jste mu to neřekli?

L: Já Péťovi ráda říkám, čím a proč mě inspiruje, takže je to těžká otázka. Ale tohle jsem mu asi nikdy neřekla – obdivuju, že si NIKDY nestěžuje. Bere věci, jak jsou a místo hudrování (to mám doma na starosti já), prostě jde a vyřeší to. 

P: Léňa se nikde neztratí, ať jí vezmu do jakékoliv společnosti, je tam jako ryba ve vodě a ostatní ryby jí milují. 

foto: Adriana Fialová

Oblíbený pár na double date?

L: Haha, takhle mě nikdo nenapadá, ani nevím, kdy jsme naposledy měli double date. Většinou je nás větší parta kamarádů a bereme i jednotlivce! 😀 

P: Jan Švejkar a Linda Krumpholcová, už jsme spolu zažili rakouský večer, lehce kostýmovanou večeři za podkresu tyrolských lidovek. Když snesli tohle, tak by jiné rande neměl být problém.

Čím jste naposledy jeden druhého uvedli do rozpaků?

L: To je vždycky tak, že se někde dojmu a začnu vykládat výčet jeho dobrých vlastností. On pak roztomile nakrčí knír a říká: „Nech toho, maminko!“ :))

P: Léňa mě uvedla do rozpaků teď ke konci ledna, když někomu z mé rodiny řekla, že nejí hroznové víno. To sem nevěděl.

foto: IG @srolovanejkoberec

O čem se u vás doma aktuálně vedou vášnivé debaty?

L: Formule! A detektivky – vždycky diskutujeme, kdo je vrah. Nebo teď naposledy byla vášnivá debata o tom, že mám zbytečně moc bund. 🙂

P: Klasicky Formule 1, rozbory filmů. Lenka umí být dobrá „Spáčilová“ (kritička).

Stolní hra, kterou rádi hrajete zas a znovu a proč?

L: Stolní hry mám ráda obecně, ale u nás doma se hlavně vsázíme. Mám na to Knihu sázek a ať koukáme na formule, Masterchefa nebo třeba vědomostní hru o Harry Potterovi, vsázíme!! 

P: Kostky. Upravili jsme si podle vlastních pravidel, takže je v tom i poker atd. Je to velký hazard.

Stojíte za designovým papírnictvím Kartotéka. Vzpomenete si na moment, kdy jste tenhle nápad dostali a kdy jste začali věřit, že to je to pravé?

L: Já myslím, že to prvně řekl Péťa, my oba papírnictví milujeme a jednou prostě řekl: „A neotevřeme si papírnictví?“ V tu chvíli, jako kdyby se nám rozsvítila žárovka nad hlavou a od té doby jsem to brala jako hotovou věc. Já jsem sice pochybovač, takže si pořád říkám, ale co když se stane tohle a tohle. Péťa je v tomhle můj motor, nebýt jeho absolutní jistoty a drivu, tak je dnes Kartotéka zatím pořád na papíře. 

P: My jsme hlavně věděli, že to tu není. Doufali jsme, že tím inspirujeme i místní výrobce, aby viděli, co se v cizině dá koupit a jaký je standard kvality zpracování a designu.

foto: IG @kartoteka_store

Jsou nějaké trendy v oblasti papírnictví?

L: Podle mě začíná obecně být víc a víc trendy fungovat na papíře, za což jsem moc ráda. Čím dál tím víc lidí vyhledává různé motivační deníky, prostě něco, co má vevnitř nějaký „návod“, co do nich psát. My jsme dost staromilci a v Kartotéce se spíš snažíme hledat produkty, které jsou návratem k osvědčeným produktům a designu z minulosti, takže do trendů se až tak nemontujeme. Ale jestli nás něco z trendů v papírnictví baví, tak minimalismus.

P: Určitě trend bude budování komunity. Nadšenců do produktů, které prodáváme není mnoho, ale jsou velmi vášniví a mají vytříbené požadavky.  Chtěli bychom tuhle naši i jejich roztomilou úchylku dále pěstovat a být pro ně oázou klidu v rychlém a elektronickém světě.

foto: IG @kartoteka_store

Co je pro tebe Kartotéka must-have produkt na rok 2022?

L: Jakékoliv plnicí pero! Fakt, kdo s ním nepíšete, dejte mu šanci a už ho nevyměníte. 

P: Sešívačka od Penca, mám jí v kanceláři a je to nepopsatelně uklidňující, když jí vezmu do ruky.

foto: IG @kartoteka_store

Léňo, co nesmělo chybět v tvém školním penálu a jak vypadal?

Pero s vlastnoručně naplněnou bombičkou, kam jsem míchala různé barvy dohromady. Jinak já byla pečlivka, takže v mém penále nesmělo chybět NIC od kružítka po ořezávátko. Ale popravdě si vůbec, ale vůbec nepamatuju, jak vypadal. 

Petře, kromě Kartotéky stojíš i za úspěšnou firmou Creative Embassy zabývající se videoprodukcí. Jaká je tvoje all time favourite reklama a proč? 

Mám rád reklamy od Ivana Zachariáše. Tohle je jedna stará, která mě bavila už tehdy a mám jí rád dodnes. Honda – Impossible dream: https://youtu.be/vtnhmy_KcgM

Jak na sobě navzájem poznáte, že máte extra dobrou náladu?

L: Když je Péťa plnej energie, postává kolem mě, šťouchá do mě a chce okamžitě vstát a jít ven/do kina/na večeři/odjet někam na víkend. HNED.

P: Léňa si podupává nohou a přeměňuje jakoukoliv informaci v popěvěk.

foto: IG @srolovanejkoberec

Víme, že letos máte svatbu. Jaká je vaše představa?

L: Bude to víc casual a na kráááásným tábořišti, protože jsme oba bývalí táborníci. Chtěla bych, aby se všichni dobře a spolu bavili, dobře najedli. Aby přes den bylo teplo a večer se sedělo u táboráku! A aby nikdo nespadl do lomu. 🙂

P: Naše dětství a mládí, to znamená tábory. Tábory pro nás znamenají hodně, hodně jsme se na nich naučili, ať už jako účastnící, tak jako vedoucí.

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

L: Z jaké jste koleje?

P: Kde píšete odpovědi?

A teď si na tu otázku odpovězte.

L: Zmijozel.

P: Já teď sedím náhodou za pultem Kartotéky, což je náhoda, ale musím uznat, že se tady dobře přemýšlí.

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na City & Folks?

L: Adriana Fialová & Štěpán Bärtl.

P: Jan Švejkar a Linda Krumpholcová.

DĚKUJEME ZA ROZHOVOR

foto: Adriana Fialová

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Kultivuj si nadhled a vděčnost, pomůžou ti překonat těžký chvíle."
BRAIN WE ARE

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky