Lucka & Vladimír

  „V životě je asi potřeba najít balanc, naplnění a hlavně radost. Nebrat se úplně vážně a hlavně milovat. Sebe, partnera, okolí, celou planetu a vesmír,“ říká LUCIE ŽÁK PODLUCKÁ, která vnímá jako své poslání inspirovat lidi k pohybu & zdravému životnímu stylu.

 „Nechci, aby to vyznělo pateticky, ale pro mě je definicí spokojeného života „úsměv“.  Je to koření, bez kterého nic nechutná. Je jedno, čím je ta vnitřní radost způsobená, je to prostě signál, který vám říká, že to, co děláte má smysl,“ říká VLADIMÍR ŽÁK, designér věnující se převážně projektům z oblasti architektury, interiérů & produktového designu (VRTIŠKA & ŽÁK studio).

Vaše definice spokojeného života.

Lucka: Spokojený život je třeba zrovna můj život. Opravdu. Jsem strašně ráda za to, že si můžu každý den říct: „dnes mě to teda zase všechno bavilo“, že jedu krajinou a můžu si říct: „já to tady tak miluju“, že si sednu na útes a koukám na hladinu oceánu a mám úsměv na rtech, který je tam úplně automaticky a celý den. V životě je asi potřeba najít balanc, naplnění a hlavně radost. Nebrat se úplně vážně a hlavně milovat. Sebe, partnera, okolí, celou planetu a vesmír.

Vladimír: Nechci, aby to vyznělo pateticky, ale pro mě je to „úsměv“.  Je to koření, bez kterého nic nechutná. Je jedno, čím je ta vnitřní radost způsobená, je to prostě signál, který vám říká, že to, co děláte má smysl.

zdroj: IG @luccia888

Co rádi jeden druhému dopřejete? 

L: Já Vladimírovi ráda dopřeju úplně cokoliv. A jsem opravdu ráda, že on zase na oplátku dopřeje cokoliv mně.

V: Lásku, důvěru a respekt.

Máte nějaký společný rituál? 

L: Mnoho! Ranní káva, společný běh, společná sprcha :), kartáček s pastou, který mi manžel podá. Nejvíc rituálů si asi užíváme, když spolu cestujeme. 

V: Ranní běh, společná sprcha a pak kafe.

zdroj: archiv L., foto: Jan Jenka

Jakou dovednost toho druhého byste chtěli mít a proč? 

L: Já bych chtěla být zručná jako Vladimír. Dokáže vyrobit prakticky vše. Jo a taky moc dobře vaří.

V: Nevím, jestli je to dovednost, ale Lucka patří do kategorie lidí, kterým nesvítí ani jedna anotace na telefonu. Na všechny zprávy ihned odpoví a nejde spát, dokud nevyřídí všechny maily a nezkontroluje účet…obdivuhodné 🙂

O čem si spolu rádi a často podíváte? 

L: Úplně o všem! Baví mě, když se můj muž záměrně staví při debatách do opozice, zprvu mě to sice trochu „vytočí“, ale v zásadě mi tímto dost pomáhá se na věc podívat z jiného úhlu. Dost si vážím jeho názoru a myslím, že i on mého.

V: O všem…není téma, které je tabu. Je v podstatě jedno co řešíme, vždy nasloucháme jeden druhému a rozvíjíme daný téma ze všech možných pohledů…prostě láskyplné tlachání.

zdroj: IG @luccia888

Společný kulturní zážitek, který řadíte k nejlepším vůbec? 

L: Koncert kapely Placebo 8.11.2016 🙂

V: Nejzásadnější byl koncert PLACEBO ve Forum Karlín, který se konal 8.11.2016…to bylo naše první rande.

Co vás dokáže v rámci každodenního života rozhodit?

L: Haha, maličkosti. Klasika: zvednutý prkýnko, nepořádek v kuchyni a tak. Ale ne na dlouho 🙂

V: Samozřejmě zásadní věci. Maličkosti přecházím…přece si nebudu kazit den kvůli malichernostem! Ale co mě dokáže někdy rozhodit je „ten tón:)“. Podle tónu hlasu je většinou hned jasný, s kým máte tu čest.

Jakou jinou práci byste rádi dělali, kdybyste nedělali tu svou? 

L: Já jsem kdysi chtěla být astronautka a pak letuška, teď už si tím už nejsem úplně jistá. Asi by mě dost bavilo být recenzent pro Mischelin guide. Zkrátka cokoliv ve spojení jídla a cestování.

V: Muzikant a skladatel, pilot helikoptéry, instruktor potápění, testovací jezdec F1 , ale vůbec nejvíc ze všeho bych byl rád hlavním kameramanem Davida Attenborougha. 

zdroj: IG @luccia888

Knížka, která vás za poslední dobu inspirovala.

L: Yuval Noah Harrari – 21 lessons for 21st century.

V: Žil jsem zbytečně – Jiří Hejda.

Nejkrásnější věc na světě.

L: Tropický západ slunce na Uluwatu (Bali), který sleduju se svým mužem.

V: Sdílená radost. 

zdroj: IG @luckyyoga8

Co jste naposled googlovali?

L: Kdy přesně je Nyepi, svátek ticha, kdy je vypnutá elektřina, nefunguje samozřejmě wifi, ani internet, nejezdí auta ani motorky, rodiny jsou spolu doma, nechodí nikdo na ulici a celý ostrov Bali utichne na 24 hodin.

V: www.jetencurakjesteprezidentem.cz.

Lucko, jak podle tebe poznáme kvalitního učitele jógy? A co je na jejím praktikování podle tebe zcela zásadní?

Kvalitní to je trochu zavádějící, protože neexistuje měřítko. Pro mě je zásadní osobnost, projev a samozřemě skills. A klíčové u jógy obecně? Dýchat!

zdroj: IG @luckyyoga8

Vladimíre, čím tě inspirují tvoji studenti? A máš nějaké zásady jako učitel, které se snažíš dodržovat?

I když s kolegou Romanem (Vrtiškou) vedeme ateliér D2 na pražské UMPRUM několik let, stále nás to baví a naplňuje právě proto, že energie z hledání kreativního potenciálu je velmi inspirativní pro všechny…jak pro studenty, tak pro nás. Zásadou však je, že neučíme proto, abychom si vychovali kopie sami sebe se stejným názorem, ale naopak, abychom „vychovali“ novou generaci designerů s vlastním rukopisem. 

zdroj: IG @vrtiskazak, RAVAK

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

L: Jak vypadá tvůj perfektní den?

V: Vzal by sis znova Lucku?

A teď si na tu otázku odpovězte 🙂

L: Vstanu brzo, jdu se s mužem proběhnout, tak 6-8 kiláčků, dáme si kávu (sprchu, haha), naložíme surfy na skútr a jedeme na pláž. Po 2 hodinách na super vlnách jdeme z vody a jedeme na snídani. Pak se každej vrhneme na pracovní povinnosti. Po práci společná večeře, sunset a jít brzo spát :).

V: Ano.

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

L: Anna Vodrážková a Štěpán Vodrážka.

V: Kristina Hrabětová a Roman Vrtiška.

DĚKUJEME LUCCE & VLADIMÍROVI ZA ROZHOVOR!

zdroj: archiv L.+V., foto: Marek Sybal (stejně jako foto úvodní)

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Hledali jsme štěstí a našli sebe."
John Lennon

Top 5

Reklama

Nejnovější příspěvky