Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Markéta & Jozef

„Myslím, že poslední roky se nasmějeme celkem dost. Nejčastěji na Jozefův účet. Dělám si z něj neustále srandu a někdy dost drsnou,MARKÉTA PAVLEJEfood blogerka.

„Jediný aspekt sociálnych medií ktorý považujem za prínosný je inšpirácia z cestovania. Zdieľanie súkromného života by malo byť citlivé a vkusné,“ JOZEF PAVLEJE, majitel agentury Pavleye Artist Management & Production.

Doporučení C&F: K rozhovoru si pusťte písničku Easy od Faith No More. Proč? To se dozvíte o pár řádků níže…

Jaké jídlo by vystihlo váš vztah na jeho počátku a jaké nyní po více než 13ti letech společného života?

MARKÉTA: Hned mě napadl Tajine v pražském Dahabu, kam jsme na začátku našeho vztahu hodně často a rádi chodili. Dávali jsme si ho snad několikrát týdně a nikdy mě neomrzel. Maročtí kuchaři ho tam dělali dokonalý a pak jsem několik let pracovala na tom, abych ho také tak dobře zvládla.

JOZEF: A dnes je to určitě čerstvo upečený kvasový chléb, ktorý Markéta doma často pečie. A rád ju pri tom procese pozorujem.

zdroj: kitchenette.cz

Jmenujte jednu zásadní písničku vašeho vztahu a druhou vystihující vaši rodinu.

MARKÉTA: Určitě Easy – Faith no more.

JOZEF: Na hudbu si celkom potrpíme a náš rodinný playlist vobec nie je statický. Momentálne počúvame hudbu od Toma Misch, Erika Buduh, Billie Eilish, James Blake, Lianne La Havas, Rhye, Laura Mvula.

Čím zaručeně jeden druhého rozesmějete?

M.:Já si myslím, že poslední roky se nasmějeme celkem dost! Nejčastěji na Jozefův účet. Dělám si z něj neustále srandu a někdy dost drsnou. 😀

J.: To je pravda, dost toho vydžím a rád se zasmejem aj na svoj účet.

Jaká je vaše nejčastější hláška roku 2020 a vašich dětí?

MARKÉTA: Mám pocit, že se tu někdo stále ptá, co bude k jídlu.
A děti… Ruben, náš prostřední syn, když láme někoho z prarodičů, aby s ním šel něco dobrého koupit, začal používat výraz, že bych chtěl koupit „něco zdravého pro naše tělo“. To samozřejmě plyne z neustálého vysvětlování, co je pro nás zdravé a co ne. Isaac si zase myslel, že dědeček se řekne Jedeček a tak to pojmenování dědečkovi letos bylo přišito. Těch hlášek, co padají z dětí, je asi milión…

zdroj: IG @kitchenettehome

Dovedete si představit život pouze ve vašem obytňáku? A kdybyste v něm měli někam ze dne na den společně vyrazit, kam by to bylo a proč?

M.: Často o tom přemýšlíme. Je to osvobozující představa, protože je to lehkost mít kolem sebe jen pár nejdůležitějších věcí. A ano, já si to představit dovedu.

J.: Já tiež. Ideálne niekam do Talianska. Máme radi dobré jedlo a teplo.

zdroj: kitchenette.cz

Umíte se nudit? A pokud ano, jak to vypadá?

J.: Nevieme.

M.: Opravdu ne, spíš máme opačný problém, že není nikdy dost času na všechno to, co toužíme dělat a zažívat.

O čem sníte?

M.: Myslím si, že jsme šťastní a že žijeme naplněný život. Chybí nám asi jen trochu víc času na vše a taky už dlouhou dobu koukáme po nějakém pozemku, nebo domu, kde by bylo o něco víc místa.

Taky sníme, že se nám povede jednou odjet celé rodině na nějaký delší čas do jedné z vysněných destinací a zvládneme s dětmi i ten homeschooling. Jen tak na zkoušku, na cestu za dobrodružstvím a za bytím spolu na čas jinde a jinak.

J.: Suhlasim.

Co jste se naučili od vašich dětí a zvířat?

MARKÉTA: Víc dětí a zvířat = víc smíchu a života v domě. 😀 Víc dětí mi dalo určitou svobodu v mateřství/rodičovství, protože vidíte, že i když do výchovy dáte totéž, každý je stejně úplně jiný a dojde Vám, že můžete ovlivnit jen velmi málo a pak vám zbyde vštípit jim nějaké morální hodnoty, které ctíte a snažit se jim individuálně dát prostor k rozvoji jejich schopností.

Pak je tu to ohrané klišé, ale když vidíte, jak rychle vám rostou před očima, opravdu jste neúprosně konfrontováni s kvalitou okamžiku a nechcete promrhat ani chvilinku. Tak to člověka motivuje žít víc tady a teď.

zdroj: IG @kitchenettehome

Jaké jsou nejoblíbenější knížky vašich dětí?

MARKÉTA: Kosprd a Telecí, Lichožrouti, Asistenční jednorožec, Sněhová sestřička, Mluvicí balík – Gerald Durell.

Markéto, kdybyste měla doporučit rodinám jeden recept, který by měli vyzkoušet společně uvařit, co by to bylo?

M.: Teď mě napadá francouzský jablečný koláč. Je podceňovaný, protože není zrovna z těch „cool looking“, ale je absolutně dokonalý. Pak se ruce navíc určitě budou hodit, protože je v něm hromada jablek a zároveň je strašně jednoduchý, tak věřím, že každý dosáhne tíženého úspěchu a tak nebude nikdo frustrovaný.

zdroj: kitchenette.cz

Jozefe, jaký je váš názor na sdílení životů skrze sociální sítě?

J.: Jediný aspekt sociálnych medií ktorý považujem za prínosný je inšpirácia z cestovania. Zdieľanie súkromného života by malo byť citlivé a vkusné.

Jaký je váš oblíbený citát?

MARKÉTA: Dogs are our link to patadise. They don’t know evil or jealousy or discontent. To sit with a dog on a hillside on a glorious afternoon is to be back in Eden, when doing nothing was not boring. It was peace.” Milan Kundera

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

M.: No tento rozhovor byl zrovna dost osvěžující. Většinou se otázky točí stále kolem toho samého. Konkrétní otázky asi nemám, spíš jsou tu témata, které v rozhovorech moc neřešíme. Jako třeba moje milovaní koně a polo.

J.: Rozhovory robím len velmi zriedkakedy a každá otázka ma vždy prekvapí.

 S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na City & Folks?

M.+J.: Petra Svarinská a Petr Vaněk & Radka Leitmeritz a René Hallen

Markéta & Jozef Pavleje

Ze ♥ děkujeme za rozhovor.

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky