Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

My stromy? My, stromy.

ORIGINÁLNÍ RUČNĚ VYROBENÁ  DŘEVĚNÁ PRKÉNKA

Jak vlastně MYSTROMY vznikly? Takže pro začátek, Eliška miluje dřevo (což splňuje jednu z podmínek pro výrobu dřevěných prkýnek). Kdyby mohla, tak bych ze dřeva měla úplně všechno. Je to pro ní ten nejkrásnější materiál a hlavně – je přírodní. Je to jeden z nejstarších materiálů, který prochází lidem pod rukama. Každý typ dřeva má jinou strukturu, texturu, tvrdost, barvu, počet suků, počet letokruhů a původ a to je to, co jí na tom baví. Ale i tak Elišku nikdy nenapadlo, že by někdy se dřevem mohla pracovat, ona, HOLKA. 

„Holky přece nedělají takovou práci, to je pro chlapy, to nebude fungovat, ty si chceš uříznou ruku? Vždyť na to nemáš sílu“

                                                                  – všichni, sbírka Odrazování


Tedy skoro všichni, kromě Elišky přítele, Tomáše, protože nebýt jeho, tak to asi ani nezkusila. Tomáš jí ukázal jak zacházet s pilou,  jak dřevo naklížit, jak s ním pracovat, jak ho vybrousit, jak si tu ruku na té cirkulárce opravdu neuříznout, jak si nezhoblovat prsty a jak si nenechat nakopat od přímočarky (ta mrcha).  A tak při jednom dlouhém zimním večeru vzniklo Elišky úplně první prkýnko.

Mystromy? My, stromy.

Jak všichni víme, dřevo pochází ze stromů. Stromy jsou jedny z nejdéle žijících organizmů na planetě Zemi. Ať už si to uvědomujeme nebo ne, tak stromy mají na náš život obrovský vliv (věděli jste, že jeden vzrostlý strom může zásobovat kyslíkem až 10 lidí?). Kdyby nebyly STROMY tak nebudeme ani MY

Právě názvem MYSTROMY Eliška chtěla poukázat na to, že my jsme jejich součástí. Že pokud ubližujeme stromům, tak ubližujeme sami sobě. Že bychom si stromů měli více vážit a uvědomovat si jejich důležitost pro nás všechny.

Proto všechna prkénka pocházejí ze dřeva z trvale udržitelného hospodářství, s každým kusem dřeva zachází s úctou a snaží se ho maximálně využít.

Proč si vybrat právě Mystromy prkénko?

Jak se liší MYSTROMY výroba prkýnek od těch, co si můžete koupit běžně v obchodě? Hodně. Nejsou totiž sériová výroba, kde hodíte kus dřeva do stroje a ten vám za chvíli vyplivne deset naprosto stejných prkýnek. 
Dřevo je živý materiál, se kterým se musí zacházet s úctou. Každý typ dřeva je jiný a každý v sobě skrývá jiný potenciál. Proto se většinou o tvaru prkénka Eliška rozhoduje, až když vidí, s jakým dřevem bude pracovat. 

Více na www.mystromy.cz

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Kultivuj si nadhled a vděčnost, pomůžou ti překonat těžký chvíle."
BRAIN WE ARE

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky