Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Organický tvar podnože a modularita. TON představuje novou kolekci P.O.V.

My si tuto novinku dovedeme představit ve městě v bytě i v lese v chalupě. A vy?

Společnost TON navázala spolupráci s německým designérským duem kaschkasch, se kterým ji spojuje vize o tvarově jednoduchých a nadčasových produktech. Nová kolekce P.O.V., vycházející z těchto principů, obsahuje téměř 70 variant stolů na centrální podnoži a je doplněna o stejnojmennou stohovatelnou stoličku. Modulární systém je vhodný skoro do všech typů interiérů a jeho název odkazuje na organickou podnož, která díky oblému trojúhelníkovému tvaru působí jedinečně z každého úhlu pohledu.

„Charakter kolekce je určen zejména použitým materiálem a tvarem podnože. Ta vzniká složením tří tvarově stejných ohnutých překližkových plátů, které tvoří základ pro celou rodinu stolů. Název Point of View poukazuje na to, že jsou stoly z každého úhlu pohledu jiné a zároveň znázorňuje práci v našem studiu. Jako duo musíme neustále vnímat názor toho druhého a společně najít nejlepší možná řešení. Na stejném principu jsme vybudovali i spolupráci se společností TON,“ uvedl designér Florian Kallus.

Vývoj kolekce trval téměř dva roky a začal návštěvou továrny, která oba milovníky dřeva nadchla vysokým podílem ruční práce a precizním řemeslným zpracováním produktů. „Oba designéři pocházejí z tesařských rodin, díky tomu rozumí materiálu a technologickým postupům. Z celého procesu spolupráce, který obohatil obě strany, jsem měl velmi dobrý pocit,“ řekl Alexander Gufler, art director TONu, pod jehož dohledem kolekce vznikla.

„Hlavním cílem bylo navrhnout stoly, které sednou stávajícím produktům společnosti a zároveň přinesou do portfolia něco nového. Kónická podnož kontrastuje s jemnými liniemi ohýbaného nábytku,“ popsal designér Sebastian Schneider. „Mimo to jsme chtěli vyvinout produkty, které budou fungovat v různých prostorách – restauracích, kancelářích i domovech,“ dodal Florian Kallus.

TON při výrobě kolekce používá tři typy dřevin. Jsou jimi buk, dub a americký ořech, který se vyznačuje výraznou kresbou dřeva. Je doplněna o hladkou a čalouněnou stohovatelnou stoličku P.O.V., která se může stát hravým a zároveň funkčním prvkem interiéru. Pro vyšší počet nastohovaných stoliček byl navržen také minimalistický vozík, který zaručuje snadnou manipulaci.

 

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Kultivuj si nadhled a vděčnost, pomůžou ti překonat těžký chvíle."
BRAIN WE ARE

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky