Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Zorka & Míra

„Umím často pobavit i sebe sama, což někdy není na škodu (smích),“ říká ZORKA HEJDOVÁ, televizní & rozhlasová moderátorka.

„Obdivuju každého, kdo si šel za svým cílem a udělal ho šťastným,“ říká MÍRA HEJDA, moderátor, producent & kreativní marketing manager.

První silný společný zážitek, který si vybavíte.

Zorka: Rande “u potoka“. Sedíme v autě a díváme se na film, kterej je ale naprosto příšernej (smích). První líbačka. Jo, to bylo silný. Kroužili jsme kolem sebe, ale tímhle okamžikem nám bylo jasný, že se rozpoutalo něco velkýho.

Míra: Výlet na čtyřkolce s batohem na zádech. Prostě jsme jeli, kam nás v tu chvíli napadlo a užívali jeden druhého. 

Co jste mysleli, že spolu nezažijete a zažili?

Z: U téhle otázky mi došlo, že asi nic takového nebylo. Když jsem poznala Míru, jedna z věcí, která mě na něm nejvíc přitahovala, byly jeho velké sny a cíle a ta odhodlanost do všeho jít po hlavě a žít naplno. Měla jsem pocit, že nic není nemožné. JO. Přesně to ve mně vzbuzoval a postupem času jsem zjistila, že to tak navíc i je. Všechno, co si vytyčil jako svůj sen, si vždycky splnil. Šel si za tím a ještě pomohl dosáhnout svých snů mně. 

Ať už to byla naše touha procestovat kus Ameriky a podívat se na Maledivy a další krásný místa na světě nebo třeba postavit dům a zplodit syna, asi už tenkrát jsem věřila, že právě s ním mě něco krásnýho a tehdy neuvěřitelnýho čeká.

M: Natírání podlahy altánu.

zdroj: IG @mirahejda

Při jaké písničce si vzpomenete jeden na druhého?

Z: Já asi Adiemus. Je to totiž naše svatební. Ale taky třeba Paulie Garand, Kali a další. Prostě songy, které spolu vždycky rádi posloucháme v autě.

M: Je jich určitě víc, ale Adiemus, který jsme měli jako svatební příchod, je spolehlivý myšlenkový spouštěč.

Kdy jste naposledy brečeli smíchy?

Z: Přiznám se, že to není zas tak dávno, je to v řádu týdnů, ale nebylo to doma, ale v rádiu. Občas mi stačí málo a pobaví mě i docela průměrnej fór a taky umím často pobavit i sebe sama, což někdy není na škodu (smích).

M: Asi, když se Niky (syn) vykakal doma a všem to vyprávěl.

zdroj: IG @zorkahejdova

Jak máte jeden druhého uloženého v telefonu?

Z: “BROUČEK”. Ano, velkým písmem! Už párkrát jsem si říkala, že to změním na něco dospělejšího, ale ten BROUČEK prostě symbolizuje naše začátky a vždycky, když už kliknu na tlačítko „Upravit“, dojde mi, že to měnit nechci. Zůstane BROUČKEM už asi napořád. Nebo alespoň doufám.

M: (Smích)… Mazel. Od první chvíle. Nikdy jsem to nepřepsal.

zdroj: IG @mirahejda

Jaký každodenní rituál si vždy dopřejete?

Z: Troufám si říct, že zeptat se toho druhého, jaký měl den, co prožil. Zajímat se. Povídat si. To je náš rituál každodenní. A pak častý rituál – sklenka prosecca a vířivka. To milujeme, a proto jsme si wellness místnost dopřáli i doma. Taková vtipná historka – vířivka byla první věc, kterou jsme si pořídili, když jsem začali stavět dům a měli jsme ji ještě dřív, než byla základová deska. Míra se bál, že na konci stavby na ni nezbydou peníze (smích).

M: Káva. Hodně jsem jí propadl a ranní káva na pákové mašině je můj rituál. Klidně si kvůli ní i přivstanu. Rád startuju den v harmonii a klidu. 

Koho obdivujete?

Z: Každého, kdo žije svůj život naplno a je odhodlaný plnit si svoje sny.

M: Každého, kdo si šel za svým cílem a udělal ho šťastným. To je moje nekonečná inspirace. Není nutné si představovat hned velké věci. Mohou to být i maličkosti.

zdroj: IG @zorkahejdova, foto by Lucie Desmond

Jak pracujete s trémou, nervozitou v rámci moderování? Nějaké tipy & a triky ke sdílení? 😊

Z: Já bohužel žádné takové tipy a triky nemám. Já do toho vpadla rovnýma nohama a “musela” jsem plavat, respektive chtěla. A pomohla mi jen četnost vysílání. Když jste v rádiu několik hodin denně nebo vysíláte přímý přenos třikrát v týdnu (v mém případě to byla Snídaně s Novou), rychle se to pro vás stane zaběhlou rutinou a tréma přirozeně opadne. To samé platilo u akcí. Čím víc jsem jich moderovala, tím jistější jsem si byla. Dnes už mě po těch patnácti letech moderování vykolejí opravdu máloco.

M: Hlavní je, se z toho nepos…t. Člověk časem zjistí, že jsou to všechno lidé jako my a většinou se chtějí hlavně bavit a užít si atmosféru. Stres k ničemu dobrému nevede. 

Jakým pravidlem se řídíte v rámci práce?

Z: Být vždy pozitivní, dobře naladěná a maximálně profesionální. A troufám si říct, že se mi to daří. Kde možná občas “ujedu”, je rádio. Vysíláme denně a ne vždycky má člověk perfektní náladu a je připraven jet na 100%. Tyhle naše výkyvy ale posluchač (troufám si říct) nikdy nepozná. Ale ve studiu si v kolektivu dovolíme nebýt pořád perfektní a sdílíme mezi sebou i ty horší stavy a nálady, ostatně je to taková pracovní rodina.

M: Rád dělám věci hned a jinak než ostatní. Nemám rád zbytečný tlak, který sebou nese neustálé odsouvání věcí, které pak člověk stejně musí udělat. Je to tedy jen ztráta času, chuti a energie. 

Kdo vám přijde nejzábavnější osobnost českého showbyznysu? 

Z: Můžu zamířit i na Slovensko? Já totiž třeba miluju Evelyn (@evelynjefresh) a její videa mě vždycky nesmírně pobaví. Ale z Čech zůstanu určitě u nás v rádiu! Jednak s jedním bavičem a showmanem vysílám a to je Tomáš Zástěra a pak mě samozřejmě baví humor “kluků” ráno. Tedy Leoš s Patrikem.

M: Fuuuu. To je těžká otázka. Záleží na úhlu pohledu. Doba se hodně změnila a přiznám se, že moc nemám rád poutání pozornosti za hranou lidskosti a korektnosti. Touto cestou jde teď mnoho lidí, protože chtějí zaujmout za každou cenu. Baví mě ti, co zůstanou sami sebou a rádi rozdávají radost a smích.

zdroj: IG @zorkahejdova

Cítíte se v roli mámy a táty přirozeně, nebo je to něco, do čeho jste se dostávali postupně?

Z: Já myslím, že vlastně obojí. Některé věci přijdou naprosto přirozeně. Jako to, že se narodí miminko a vy máte v sobě naprosto přirozenou lásku a touhu se o něj postarat, jak nejlépe dovedete. Tedy ne vždycky je to pro ženu přirozené, ale já to tak díkybohu měla. Ale na druhou stranu je spoustu věcí, které se člověk musí učit a řeší je za pochodu a nejsou lusknutím prstu a v té roli se musí zorientovat a najít.  A taky to oslovení samo o sobě…. “máma” a “táta”. Chvíli si na to člověk musí zvykat (smích).

M: Já měl vždy velmi vysoké pracovní tempo, ale až s Nikym jsem zjistil, že budu muset přidat (smích).

Zorko, jaký outfit tě nejvíce vystihuje, jak kdyby měl na sobě napsáno „Zorka Hejdová“?

No, to je dobrá otázka! Za poslední rok to jsou asi širší volné kalhoty a vestička nebo crop top. Ale moje stylistka Daniela Pilná, která se mnou podstupuje stylingový maraton jménem “Love Island” by asi definovala “Iconic Zorku” oblečenou v růžových šatech s květinou u krku od Magdy Butrym.

zdroj: IG @zorkahejdova

Míro, kdybys měl celoživotně řídit jen jedno auto, jaké by to bylo a proč? A kdyby Zorka byla auto, jaké by to bylo a proč? 😊

Myslím, že to mé – Porsche 911 GTS Cabrio. Úžasné rodinné auto (vejde se tam dítě), rychlé na okruhu i na zmrzlinu vedle do obce a taky můj splněný sen. Jezdím s ním denně do kanceláře.

Kdyby byla Zorka auto, tak je Lamborghini Huracán – to je čistá radost ze života. 

Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

Z: Na to, co ho doopravdy zajímá!

M: Nejsem ten typ, co tohle umí. Jsem vděčný za to, co je a sebeprezentace není můj obor. Určitě to jsou dnes už spíš byznysová témata, work life balance a tak.

A teď si na tu otázku odpovězte 😊

Z: Co vás ještě zajímá? 🙂 Dobře dobře, už je to vše.

M: Dobře, udělám to… (smích).

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na CITY & FOLKS?

Z: S Luckou a Davidem Křížkovými. Ale mám pocit, že jejich příběh a to, čím si za poslední roky prošli, se možná ani nedá přenést do slov. 

M: Dělniq a jeho manželka 🙂

Děkujeme Zorce & Mírovi za rozhovor!

zdroj: IG @mirahejda

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Just checking on you" actually means a lot.

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky