Search
Close this search box.

Vybrané příspěvky

MŪN – nová módní platforma

20.5.2024
Search
Close this search box.

Zuzka & Matyáš

„Otevřel mi oči, naučil mě žít… Po tom, co prodělal život ohrožující úraz se dívá na svět jinýma očima… Ne hrnout se po penězích a pracovat od nevidim do nevidim… Ale jít do lesa, nadechnout se, radovat se JEN TAK! Odreagovat se…prostě ŽÍT,“ ZUZANA NOVÁKOVÁ STRÁSKÁ.

„Asi neznám trapné chvíle, kdy bych se cítil špatně…beru to automaticky jako veselou situaci a těch je díky bohu dost,“ MATYÁŠ NOVÁK.

Co jste jeden o druhém dlouho nevěděli? 

ZUZKA: Začínám z vostra 😀 Po třech letech vztahu jsem se dozvěděla, že můj manžel nemá rád na ženách tanga (pozn. nenosím nic jinýho)… Oznámil mi to až celkem pozdě a řekl, že mu to přijde asexuální, nehezký, vulgární…

MATYÁŠ: Že je částečně Zuza můj kamarád Tomáš, ale převlečenej do krásný, jemný a úžasný dívky.

zdroj: archiv Zuzky

Čím vás naposled překvapila vaše dcera?

ZUZKA: Ema je teď v období, kdy z ní padají skvělý hlášky… Řekla bych tedy, že překvapuje každý den :))) Naposledy: „Dám si nátěrku a půjdu se podívat do divadla.“ – překlad „Dám si rtěnku a jdu se podívat do zrcadla.“

MATYÁŠ: Překvapuje mě denně a většinou to začíná „tatínkůůů“….

Zuzko, jsi velmi aktivní na sociálních sítích. Kde je pro tebe hranice, co sdílet a co už ne? Ordinuješ si cíleně offline čas, nebo to neřešíš?

Z.: Upřímně mi berou sítě času až moc a učím se to omezovat… Stále učím… ale Instagram je založený na algoritmech, takže když dlouho nic nedáte, tak vám klesá sledovanost… Což si říkám, že nic neznamená – na druhou stranu je to má práce (jedna z nich) a to, že do toho člověk šlape, tak pak mu to samozřejmě funguje… a teď to prostě funguje. ALE, když jsem s Emi, myslím na to, aby mě s telefonem neviděla! A co se týká hranic – ty mám tak nějak automaticky, nebudu na IG ukazovat nahotu za cenu zvýšení pozornosti… Co se týče rodiny, to máme stanovené s Matyášem – mohu jen trošičku, ne, abych z Emy a manžela dělala reklamu…

Matyáši, na sociálních sítích Zuzky se objevuješ minimálně. Je to věc dohody? A jsi takový ten pasivní uživatel/konzument obsahu, nebo se na Zuzky (ani jiný) IG nedíváš :)?

M.: Je to věc dohody. Mám rád naše soukromí, ale je to sem tam trošku složitý to kombinovat se Zuzy prací. IG jsem si založil asi před rokem čistě z důvodu, abych mohl manželku stalkovat (kolik dává fotek Emy, mě atd..:-)).

Zdroj: IG @zuzanastraska

Tři místa v ČR, kam byste doporučili jet na výlet.

ZUZKA: Beskydy – Velké Karlovice – pokud ne na naši chatu, tak hotel Endemit, Šumava mě okouzlila! Zawakovat na Naklo… Můj manžel určitě dá Slapy, ale Naklo má teda jinou barvu vody! – můj letošní target. 🙂 a pak dá Špindlerův mlýn, protože tam často jezdíme, ale ten už všichni znáte :)))).

MATYÁŠ: Slapy, Špindl, Velké Karlovice.

zdroj: IG @zuzanastraska

Co vám zaručeně udělá radost?

ZUZKA: Momentálně hezké dny s mojí Emou ideálně všichni dohromady. Velký plus je, když je to bez vztekání, nemusíme dělat nic, jen být dobře naladěni, vystačíme si! 🙂

MATYÁŠ: Zdraví a spokojené obličeje mých blízkých.

zdroj: archiv Zuzky

Poslední společný trapas, který se vám stal?

ZUZKA: Poslední zářez byl, když se nám Ema svlíkla do naha i s kalhotkama uprostřed restaurace…a oblíkat? Se nebude…

MATYÁŠ: Asi neznám trapné chvíle, kdy bych se cítil špatně…beru to automaticky jako veselou situaci a těch je díky bohu dost;)

Jaké témata nyní nejčastěji probíráte u večeře?

ZUZKA: Denní zážitky, téma Ema, plány na léto a víkend.

MATYÁŠ: Emu, program týdne a výlety.

Máte nějaké každodenní rituály?

ZUZKA: Momentálně rituál je nezapnout Netflix a povídat si se skleničkou vína – zavedl to můj manžel a oba jsme nadšeni.

MATYÁŠ: Ema vstane a jde sama do obývaku, kde po minutě na gauči zavolá „mamiiiiiii“. Zuza vstane, dají si snídani a pak se vyvrtám já a odvezu Emíka do školky (po cestě mi vypráví, co bude dělat…). Radost!

zdroj: IG @zuzanastraska

Matyáši, jakou květinu ti připomíná Zuzka?

M.: Neznám a moc neřešim kytky. Zu má ráda tulipány, což už konečně vím. 🙂

Zuzko, jaké zvíře ti připomíná Matyáš a proč?

Z.: Zvíře? 🙂 No, občas je to prostě „zvíře“ 😀 zvířecí instinkt, zvířecí chování, sežere, na co přijde apod.

 Na co byste chtěli, aby se vás někdo zeptal v rozhovoru?

ZUZKA: Proč Matyáš? Co tě na něm vlastně zaujalo? 

MATYÁŠ: Jestli jsme šťastný a zdraví.

A teď si na tu otázku odpovězte. 🙂

ZUZKA: Otevřel mi oči, naučil me žít… Po tom, co prodělal život ohrožující úraz se dívá na svět jinýma očima… Ne hrnout se po penězích a pracovat od nevidim do nevidim… Ale jít do lesa, nadechnout se, radovat se JEN TAK! Odreagovat se…prostě ŽÍT.

MATYÁŠ: Joooooooooo! 🙂

zdroj: archiv Zuzky, foto: Everbay.co

S jakou dvojicí byste si rádi přečetli rozhovor na City & Folks?

ZUZKA: Petr Matějček & Barbora Strýcová.

MATYÁŠ: Potkávám se radši s lidma osobně, než, že bych si o někom četl. Je to pro mě veselejší a příjemnější. Každej má to svoje;)

….DĚKUJEME Z. & M. ZA ROZHOVOR….

Související štítky

Mohlo by se vám líbit

POCIT TÝDNE
„Kultivuj si nadhled a vděčnost, pomůžou ti překonat těžký chvíle."
BRAIN WE ARE

Top 5

262 stran laskavého čtení

Dvojrozhovory

Odpovědi na otázky, na které není nikdy čas

Nejnovější příspěvky